History for 2018 May 11th to May 12th
Results | Video | News | Photos |
---|
Invited groups |
2018Hawaii HHSAA Outdoor State Championships 2018 Results - Hawaii HHSAA Outdoor State Championships
Published by
Punahou High School 5/11/2018 - 2:59 PM
HHSAA State Track and Field Championships - 5/11/2018 to 5/12/2018
Sponsored by Island Movers
Kamehameha Schools - Kapalama Campus
Event 2 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Taegan Keep SR Kauai Girls 127-04 10
2 Mele Vaka SR Hilo 126-00 8
3 Leslie Mamai-Lagafuaina SR Aiea High School 119-07 6
4 Leona Toledo SO Hilo 114-09 4
5 Sera Utoafili SR Iolani School 113-04 1
6 Nata Suguturaga JR Punahou School 111-00
7 Taylor-James Sullivan SR Kamehameha Hawaii 110-02
8 Fui Free Tevaseu JR Waiakea 107-05
9 Cyndee Maunakea SR Damien 106-03
10 Kayleen Funaki SR Hilo 94-02
11 MarQee Maunakea SR KSKV 80-10
Flight 2
1 Tai-Li Tangatailoa SR Molokai High School 113-07 2
2 Seini Pohiva SO Pearl City 97-11
3 Zada Tagovailoa SO Damien 95-03
4 Leuasamaimauga Alo-Willi SR Kailua High School 94-11
5 Mackenzie Leong SR KSKV 94-08
6 Aigafealofani Tigilau SR Kailua High School 93-01
7 Anastasia Tuifua S0 Kealakehe 91-04
8 Lilia Unutoa FR Kapaa High School 82-09
-- Randy Nohara JR Kaiser High School FOUL
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Taegan Keep SR Kauai Girls 127-04 10
2 Mele Vaka SR Hilo 126-00 8
3 Leslie Mamai-Lagafuaina SR Aiea High School 119-07 6
4 Leona Toledo SO Hilo 114-09 4
5 Tai-Li Tangatailoa SR Molokai High School 113-07 2
6 Sera Utoafili SR Iolani School 113-04 1
7 Nata Suguturaga JR Punahou School 111-00
8 Taylor-James Sullivan SR Kamehameha Hawaii 110-02
9 Fui Free Tevaseu JR Waiakea 107-05
10 Cyndee Maunakea SR Damien 106-03
11 Seini Pohiva SO Pearl City 97-11
12 Zada Tagovailoa SO Damien 95-03
13 Leuasamaimauga Alo-Willi SR Kailua High School 94-11
14 Mackenzie Leong SR KSKV 94-08
15 Kayleen Funaki SR Hilo 94-02
16 Aigafealofani Tigilau SR Kailua High School 93-01
17 Anastasia Tuifua S0 Kealakehe 91-04
18 Lilia Unutoa FR Kapaa High School 82-09
19 MarQee Maunakea SR KSKV 80-10
-- Randy Nohara JR Kaiser High School FOUL
Event 4 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Micah Au-Haupu SR Kamehameha Maui 51-03.25 10
2 Alama Uluave SR Punahou School 51-03.00 8
3 Ahofitu Maka SR Punahou School 49-11.00 6
4 Josh White SR Saint Louis 48-07.75 4
5 Logan Faitau JR Farrington 48-02.75 2
6 Kelsan Cacoulidis SR Konawaena 44-07.50
7 Abel Pacatang JR Waiakea 44-01.00
7 Kurt Villa SR PBA 44-01.00
9 Allen Purdy SR Kamehameha Maui 43-10.75
10 Treau Tupuola SR Aiea High School 42-10.25
11 Braxton Victor SR Leilehua 42-03.25
12 Kalawai'a Pescaia SR KSKV 41-08.00
-- Ferenise Lualemana SR Aiea High School FOUL
Flight 2
1 Atui Valu SR Waianae High School 46-02.00 1
2 Hiram Anakalea SR Kealakehe 46-00.00
3 Apakasi Felemi JR Lahainaluna 44-08.75
4 Toa Moeai SO Punahou School 44-04.00
5 David Hernandez SR Waianae High School 43-05.50
6 Jason Kaya SR Baldwin 43-04.25
7 Nicholas Makinano JR Kapolei High School 43-03.25
8 Cody Ahnee JR Kea'au 42-11.75
9 Jonathan Pei JR Aiea High School 42-09.75
10 Koa Evalu-Robinson SR Lahainaluna 42-00.50
11 Folagi Aumavae-Laulu JR Kea'au 41-03.00
12 Cody Silva SR Castle High School 41-02.50
-- Loni Bloomfield SR Hilo FOUL
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Micah Au-Haupu SR Kamehameha Maui 51-03.25 10
2 Alama Uluave SR Punahou School 51-03.00 8
3 Ahofitu Maka SR Punahou School 49-11.00 6
4 Josh White SR Saint Louis 48-07.75 4
5 Logan Faitau JR Farrington 48-02.75 2
6 Atui Valu SR Waianae High School 46-02.00 1
7 Hiram Anakalea SR Kealakehe 46-00.00
8 Apakasi Felemi JR Lahainaluna 44-08.75
9 Kelsan Cacoulidis SR Konawaena 44-07.50
10 Toa Moeai SO Punahou School 44-04.00
11 Kurt Villa SR PBA 44-01.00
11 Abel Pacatang JR Waiakea 44-01.00
13 Allen Purdy SR Kamehameha Maui 43-10.75
14 David Hernandez SR Waianae High School 43-05.50
15 Jason Kaya SR Baldwin 43-04.25
16 Nicholas Makinano JR Kapolei High School 43-03.25
17 Cody Ahnee JR Kea'au 42-11.75
18 Treau Tupuola SR Aiea High School 42-10.25
19 Jonathan Pei JR Aiea High School 42-09.75
20 Braxton Victor SR Leilehua 42-03.25
21 Koa Evalu-Robinson SR Lahainaluna 42-00.50
22 Kalawai'a Pescaia SR KSKV 41-08.00
23 Folagi Aumavae-Laulu JR Kea'au 41-03.00
24 Cody Silva SR Castle High School 41-02.50
-- Loni Bloomfield SR Hilo FOUL
-- Ferenise Lualemana SR Aiea High School FOUL
Event 5 Boys Long Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Flight 1
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 23-03.00 NWI 10
2 Kawika Clemente FR KSKV 20-08.25 NWI 4
3 Darrian Cremer SR Baldwin 20-07.75 NWI 2
4 Michael Rebolledo JR Baldwin 20-03.50 NWI
5 Rashod Tanner SO Moanalua 19-11.50 NWI
6 Isaiah Tanner SR Lahainaluna 19-11.25 NWI
6 Matt Watkins SR Saint Louis 19-11.25 NWI
8 Reichel Vegas JR Mililani 19-10.25 NWI
-- Javon Rodriguez SR Mililani FOUL
Flight 2
1 Zion Williams SO Kapaa High School 21-01.25 NWI 8
2 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 20-10.50 NWI 6
3 Kamoi Latu FR Saint Louis 20-07.00 NWI 1
4 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 19-08.75 NWI
5 Rico Logan Handy SR Kea'au 19-06.50 NWI
6 Kesean James JR Leilehua 19-05.25 NWI
7 James McGary JR Leilehua 18-04.50 NWI
8 William Yudis FR King Kekaulike 17-09.75 NWI
Flight 3
1 William Kamaka SR Waimea High School J20-04.00 NWI
1 Dylan Blane SR KSKV 20-04.00 NWI
3 Macky Coleman SR KSKV 20-01.75 NWI
4 Travis Tagad SR Kalani High School 19-11.50 NWI
5 Jordan Elliott SR Kalaheo High School 19-04.50 NWI
6 Joshua Romero SR Baldwin 19-01.75 NWI
7 kaimana Gerard SR Kamehameha Maui 18-11.50 NWI
8 Dre Falls SO Kaiser High School 18-10.50 NWI
9 Jacob Madariaga JR Maui High School 18-05.75 NWI
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 23-03.00 NWI 10
2 Zion Williams SO Kapaa High School 21-01.25 NWI 8
3 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 20-10.50 NWI 6
4 Kawika Clemente FR KSKV 20-08.25 NWI 4
5 Darrian Cremer SR Baldwin 20-07.75 NWI 2
6 Kamoi Latu FR Saint Louis 20-07.00 NWI 1
7 Dylan Blane SR KSKV 20-04.00 NWI
8 William Kamaka SR Waimea High School J20-04.00 NWI
9 Michael Rebolledo JR Baldwin 20-03.50 NWI
10 Macky Coleman SR KSKV 20-01.75 NWI
11 Travis Tagad SR Kalani High School 19-11.50 NWI
11 Rashod Tanner SO Moanalua 19-11.50 NWI
13 Isaiah Tanner SR Lahainaluna 19-11.25 NWI
13 Matt Watkins SR Saint Louis 19-11.25 NWI
15 Reichel Vegas JR Mililani 19-10.25 NWI
16 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 19-08.75 NWI
17 Rico Logan Handy SR Kea'au 19-06.50 NWI
18 Kesean James JR Leilehua 19-05.25 NWI
19 Jordan Elliott SR Kalaheo High School 19-04.50 NWI
20 Joshua Romero SR Baldwin 19-01.75 NWI
21 kaimana Gerard SR Kamehameha Maui 18-11.50 NWI
22 Dre Falls SO Kaiser High School 18-10.50 NWI
23 Jacob Madariaga JR Maui High School 18-05.75 NWI
24 James McGary JR Leilehua 18-04.50 NWI
25 William Yudis FR King Kekaulike 17-09.75 NWI
-- Javon Rodriguez SR Mililani FOUL
Event 8 Girls Triple Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Flight 1
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 39-10.00 NWI 10
2 Nikki Shimao SO Iolani School 37-03.50 NWI 8
3 Sheree Tam JR Kalani High School 36-06.75 NWI 6
4 Gemma Palleschi JR Hawaii Prep Academy 36-06.25 NWI 4
5 Cameryn Ann Nagaji FR Iolani School 34-11.00 NWI
6 Kimberly Owens SO Leilehua 34-06.50 NWI
7 Sela Panuve JR Baldwin 34-01.50 NWI
8 Maile Doughery JR Seabury Hall 30-06.00 NWI
Flight 2
1 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 36-01.25 NWI 2
2 Stevie Marvin JR Punahou School 35-01.00 NWI 1
3 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 34-09.75 NWI
4 Arianna Lovell SR KSKV 34-03.50 NWI
5 Alexzandra Lancaster-Ban SR Waianae High School 33-06.75 NWI
6 JoryAnne Cabalse JR Waiakea 33-02.00 NWI
7 Jocelyn Chen SR Sacred Hearts 32-07.00 NWI
8 Ella Kusch Hilo 31-11.00 NWI
Flight 3
1 Waileia Edwards SO Kauai Girls 34-08.75 NWI
2 Cierra White SO Radford High School 34-03.00 NWI
3 Selena Chow FR KSKV 32-07.00 NWI
4 Taylor Wu JR Iolani School 32-06.25 NWI
5 Erica Pilotin SR Seabury Hall 32-05.00 NWI
6 Nicole Wong JR KSKV 32-04.75 NWI
7 Allie Lam FR Punahou School 32-04.50 NWI
8 Shyla Sato JR Mid Pacific 32-02.00 NWI
9 Torrie Hasegawa SR Kauai Girls 31-10.25 NWI
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 39-10.00 NWI 10
2 Nikki Shimao SO Iolani School 37-03.50 NWI 8
3 Sheree Tam JR Kalani High School 36-06.75 NWI 6
4 Gemma Palleschi JR Hawaii Prep Academy 36-06.25 NWI 4
5 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 36-01.25 NWI 2
6 Stevie Marvin JR Punahou School 35-01.00 NWI 1
7 Cameryn Ann Nagaji FR Iolani School 34-11.00 NWI
8 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 34-09.75 NWI
9 Waileia Edwards SO Kauai Girls 34-08.75 NWI
10 Kimberly Owens SO Leilehua 34-06.50 NWI
11 Arianna Lovell SR KSKV 34-03.50 NWI
12 Cierra White SO Radford High School 34-03.00 NWI
13 Sela Panuve JR Baldwin 34-01.50 NWI
14 Alexzandra Lancaster-Ban SR Waianae High School 33-06.75 NWI
15 JoryAnne Cabalse JR Waiakea 33-02.00 NWI
16 Jocelyn Chen SR Sacred Hearts 32-07.00 NWI
16 Selena Chow FR KSKV 32-07.00 NWI
18 Taylor Wu JR Iolani School 32-06.25 NWI
19 Erica Pilotin SR Seabury Hall 32-05.00 NWI
20 Nicole Wong JR KSKV 32-04.75 NWI
21 Allie Lam FR Punahou School 32-04.50 NWI
22 Shyla Sato JR Mid Pacific 32-02.00 NWI
23 Ella Kusch Hilo 31-11.00 NWI
24 Torrie Hasegawa SR Kauai Girls 31-10.25 NWI
25 Maile Doughery JR Seabury Hall 30-06.00 NWI
Event 9 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Keely Logan JR Kamehameha Maui 5-01.00 10
2 Kellie Okamura SR Iolani School J5-01.00 8
3 Angela Howell SO Radford High School 5-00.00 6
4 Malie McClure JR KSKV 4-10.00 4
5 Charlie Abreu JR King Kekaulike J4-10.00 2
6 Waileia Edwards SO Kauai Girls J4-10.00 1
7 Alisha Dingman JR Kihei Charter J4-10.00
8 Selena Chow FR KSKV 4-08.00
8 Kiki Megorden SR Punahou School 4-08.00
8 Sydney Snyder FR Maui Prepara 4-08.00
8 Anna Praywell SO Punahou School 4-08.00
8 Cameryn Ann Nagaji FR Iolani School 4-08.00
13 Jasha-Ann Ah Nee-Green JR Campbell J4-08.00
13 Asia Robinson JR Campbell J4-08.00
13 Aria McComber SR Punahou School J4-08.00
13 Zakia Kierstedt SO Mililani J4-08.00
13 Hannah Hollenbeck SR Kaiser High School J4-08.00
13 Taylor Wu JR Iolani School J4-08.00
19 Hunter Balberdi FR Baldwin J4-08.00
19 Jaliyah Casem JR Kapaa High School J4-08.00
-- Jaime-Lee Aruda JR Baldwin NH
-- Evangelina Evans SR Radford High School NH
Event 12 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 J. Kai Yamafuji SO Punahou School 14-04.00 10
2 Edward Omine SR Baldwin J14-04.00 8
3 Kainoa Andrade SR KSKV J14-04.00 6
4 Jacob Thompson SR KSKV 13-10.00 4
5 Eric Cabais-Fernandez JR Waiakea 13-04.00 2
6 Shawn Silva SR Baldwin 12-10.00 1
7 Tyler Park SR KSKV J12-10.00
8 Hunter Worth SR Kamehameha Maui J12-10.00
9 Jensen Garcia SO Punahou School 12-04.00
9 Matthew Ideoka JR Baldwin 12-04.00
11 Jensen DelaCruz SO St Joseph 11-04.00
11 Ryan Nakagawa SR Punahou School 11-04.00
11 Austin Iramina SR Farrington 11-04.00
11 John Williamson SR Kamehameha Maui 11-04.00
11 John Viado SR Kamehameha Maui 11-04.00
11 Calan Acob SR Hilo 11-04.00
11 Jakob Cox SR Kealakehe 11-04.00
11 Dakota Birgado-Tavares SO Waiakea 11-04.00
11 Deylan Okinaka SO Waiakea 11-04.00
-- Paul Omengebar JR Castle High School NH
-- Logan Rubasch SR Iolani School NH
-- Kaimana Gahan SR Farrington NH
-- Ryan Ho JR Iolani School NH
-- Jarod Okamura SR Iolani School NH
Event 13 Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 14.45Q
2 Leilani Leopard JR Campbell 15.59Q
3 Ameera Waterford SO Seabury Hall 16.35q
4 Mya Fuller SR Iolani School 16.44
5 Celia Kong-Johnson FR Punahou School 16.48
6 Aiyana Fujiyama FR Leilehua 16.60
7 Elizabeth Ofa JR Nanakuli 18.00
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Madison Moku SR HBA 14.62Q
2 Lexi Lowery JR Punahou School 15.57Q
3 Kahiau Among SO Iolani School 16.50
4 Brianna Binder SR Kapaa High School 16.73
5 Jenna Tsuzaki SR Kalani High School 16.99
6 Mia Daly SR King Kekaulike 17.29
7 Kiyomi Watanabe JR Konawaena 17.52
-- Jaime-Lee Aruda JR Baldwin FS
Heat 3 Preliminaries Wind: NWI
1 Nikki Shimao SO Iolani School 15.70Q
2 Grace Blanchette JR Punahou School 16.05Q
3 Cameron Woods SR Kalani High School 16.12q
4 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 16.54
5 Monique-Joy Lorenzo SR Waimea High School 16.72
6 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 16.77
7 Yasmine Adams SO Mililani 16.77
8 Angeline Kenoi JR Kamehameha Hawaii 16.86
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 14.45Q NWI 1
2 Madison Moku SR HBA 14.62Q NWI 2
3 Nikki Shimao SO Iolani School 15.70Q NWI 3
4 Lexi Lowery JR Punahou School 15.57Q NWI 2
5 Leilani Leopard JR Campbell 15.59Q NWI 1
6 Grace Blanchette JR Punahou School 16.05Q NWI 3
7 Cameron Woods SR Kalani High School 16.12q NWI 3
8 Ameera Waterford SO Seabury Hall 16.35q NWI 1
9 Mya Fuller SR Iolani School 16.44 NWI 1
10 Celia Kong-Johnson FR Punahou School 16.48 NWI 1
11 Kahiau Among SO Iolani School 16.50 NWI 2
12 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 16.54 NWI 3
13 Aiyana Fujiyama FR Leilehua 16.60 NWI 1
14 Monique-Joy Lorenzo SR Waimea High School 16.72 NWI 3
15 Brianna Binder SR Kapaa High School 16.73 NWI 2
16 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 16.77 NWI 3
17 Yasmine Adams SO Mililani 16.77 NWI 3
18 Angeline Kenoi JR Kamehameha Hawaii 16.86 NWI 3
19 Jenna Tsuzaki SR Kalani High School 16.99 NWI 2
20 Mia Daly SR King Kekaulike 17.29 NWI 2
21 Kiyomi Watanabe JR Konawaena 17.52 NWI 2
22 Elizabeth Ofa JR Nanakuli 18.00 NWI 1
-- Jaime-Lee Aruda JR Baldwin FS NWI 2
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Tanner Moku SO KSKV 15.22Q
2 Lucas Milne SR Punahou School 15.45Q
3 Dorian Furtado JR Leilehua 15.52
4 Keoki Davis SR Waianae High School 15.60
5 Trevor Kukahiko JR Kapolei High School 16.21
6 Steve Hinders SR Hilo 16.82
-- Tyler Adachi JR Baldwin DQ Under hurdle 10
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Rey Cadiz JR Baldwin 14.20Q
2 Dylan Forbes SR Hilo 15.11Q
3 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 15.46q
4 Theopholis O'Neal SR Pearl City 15.84
5 Kesean James JR Leilehua 16.02
6 Chris Paige FR Punahou School 16.22
7 Elan Costanios SR KSKV 16.48
Heat 3 Preliminaries Wind: NWI
1 Tyler Udarbe JR Iolani School 14.93Q
2 Payton Mulleitner SR KSKV 15.27Q
3 James McGary JR Leilehua 15.28q
4 Alexander Thompson JR Punahou School 15.51
5 Bishop Wickes JR Baldwin 15.87
6 Kendall Saxton FR Radford High School 16.07
7 Jake Toci SO Kamehameha Hawaii 16.63
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Rey Cadiz JR Baldwin 14.20Q NWI 2
2 Tyler Udarbe JR Iolani School 14.93Q NWI 3
3 Tanner Moku SO KSKV 15.22Q NWI 1
4 Dylan Forbes SR Hilo 15.11Q NWI 2
5 Payton Mulleitner SR KSKV 15.27Q NWI 3
6 Lucas Milne SR Punahou School 15.45Q NWI 1
7 James McGary JR Leilehua 15.28q NWI 3
8 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 15.46q NWI 2
9 Alexander Thompson JR Punahou School 15.51 NWI 3
10 Dorian Furtado JR Leilehua 15.52 NWI 1
11 Keoki Davis SR Waianae High School 15.60 NWI 1
12 Theopholis O'Neal SR Pearl City 15.84 NWI 2
13 Bishop Wickes JR Baldwin 15.87 NWI 3
14 Kesean James JR Leilehua 16.02 NWI 2
15 Kendall Saxton FR Radford High School 16.07 NWI 3
16 Trevor Kukahiko JR Kapolei High School 16.21 NWI 1
17 Chris Paige FR Punahou School 16.22 NWI 2
18 Elan Costanios SR KSKV 16.48 NWI 2
19 Jake Toci SO Kamehameha Hawaii 16.63 NWI 3
20 Steve Hinders SR Hilo 16.82 NWI 1
-- Tyler Adachi JR Baldwin DQ NWI 1 Under hurdle 10
Event 15 Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 12.38Q
2 Olivia Solar-Miller FR Maui High School 12.78
3 Alia Yamafuji SR Punahou School 12.86
4 Maya Reed SO SAP 12.92
5 Azure Chung JR Kalani High School 13.09
6 Isabella Police FR Hawaii Prep Academy 13.13
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 12.24Q
2 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 12.70q
3 Harley Frye SR Leilehua 12.73q
4 Chadelle Gregory JR KSKV 13.00
5 Angelina Gonzalez SO Roosevelt 13.14
6 Leina Ann Takizawa SR Konawaena 13.15
7 Ella Kusch Hilo 13.41
Heat 3 Preliminaries Wind: NWI
1 Amy Warrington JR Mid Pacific 12.35Q
2 Mackenzie Reed JR Mililani 12.59q
3 Isabella Dillon FR King Kekaulike 12.63q
4 Katarina Hokulani Panoke FR Kamehameha Maui 13.02
5 Jenna Plan JR Farrington 13.11
6 Kaylie Klausing JR Punahou School 13.16
7 Izzy Witthoeft JR Castle High School 13.25
Heat 4 Preliminaries Wind: NWI
1 Kealoha Scullion SR Punahou School 12.59Q
2 Madison Moku SR HBA 12.74
3 Amber Tadeo-Gilbert SO Mililani 12.92
4 Ani Nitta SR Kamehameha Maui 13.06
5 Jordan Schmidt SO Leilehua 13.07
6 Sheree Tam JR Kalani High School 13.17
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 12.24Q NWI 2
2 Amy Warrington JR Mid Pacific 12.35Q NWI 3
3 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 12.38Q NWI 1
4 Kealoha Scullion SR Punahou School 12.59Q NWI 4
5 Mackenzie Reed JR Mililani 12.59q NWI 3
6 Isabella Dillon FR King Kekaulike 12.63q NWI 3
7 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 12.70q NWI 2
8 Harley Frye SR Leilehua 12.73q NWI 2
9 Madison Moku SR HBA 12.74 NWI 4
10 Olivia Solar-Miller FR Maui High School 12.78 NWI 1
11 Alia Yamafuji SR Punahou School 12.86 NWI 1
12 Amber Tadeo-Gilbert SO Mililani 12.92 NWI 4
13 Maya Reed SO SAP 12.92 NWI 1
14 Chadelle Gregory JR KSKV 13.00 NWI 2
15 Katarina Hokulani Panoke FR Kamehameha Maui 13.02 NWI 3
16 Ani Nitta SR Kamehameha Maui 13.06 NWI 4
17 Jordan Schmidt SO Leilehua 13.07 NWI 4
18 Azure Chung JR Kalani High School 13.09 NWI 1
19 Jenna Plan JR Farrington 13.11 NWI 3
20 Isabella Police FR Hawaii Prep Academy 13.13 NWI 1
21 Angelina Gonzalez SO Roosevelt 13.14 NWI 2
22 Leina Ann Takizawa SR Konawaena 13.15 NWI 2
23 Kaylie Klausing JR Punahou School 13.16 NWI 3
24 Sheree Tam JR Kalani High School 13.17 NWI 4
25 Izzy Witthoeft JR Castle High School 13.25 NWI 3
26 Ella Kusch Hilo 13.41 NWI 2
Event 16 Boys 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 10.89Q
2 Austin Ewing SR Konawaena 11.23q
3 Darrian Cremer SR Baldwin 11.30
4 Isaiah Trice SO Mililani 11.42
5 Rashod Tanner SO Moanalua 11.45
6 Gabriel Frazier-Jenkins SR Waiakea 11.48
7 Jonah Figueroa SO Castle High School 11.58
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Riley Patterson JR Hilo 10.89Q
2 Keanu Wallace FR Saint Louis 11.30q
3 Brayden Reys-Sojot SR Baldwin 11.37
4 Kirk Calinao SO Roosevelt 11.42
5 Isaiah Kemp SR Kealakehe 11.46
6 Isaac Pauole SR Waiakea 11.57
7 Michael Hughes SO Hawaii Prep Academy 11.60
Heat 3 Preliminaries Wind: NWI
1 Jacob Schmidt SR Leilehua 10.89Q
2 Korvin Feagins JR Saint Louis 11.13q
3 Vincent Terrell SO Punahou School 11.18q
4 Avery Curet SR Iolani School 11.42
5 Isaiah Harris SR Waipahu High School 11.43
6 Bryton Lewi SR Kealakehe 11.55
7 Ross Yamane SR Kalani High School 11.63
Heat 4 Preliminaries Wind: NWI
1 Roman Wilson SO Saint Louis 11.14Q
2 Noah Payne JR Seabury Hall 11.41
3 Keola Sanchez SO KSKV 11.58
4 Travis Tagad SR Kalani High School 11.59
5 Calvin McHone-Todd SO Kealakehe 11.59
6 Jonathan Phisayavong JR Moanalua 11.62
7 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 11.73
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Riley Patterson JR Hilo 10.89Q NWI 2
2 Andrei Iosivas SR Punahou School 10.89Q NWI 1
2 Jacob Schmidt SR Leilehua 10.89Q NWI 3
4 Roman Wilson SO Saint Louis 11.14Q NWI 4
5 Korvin Feagins JR Saint Louis 11.13q NWI 3
6 Vincent Terrell SO Punahou School 11.18q NWI 3
7 Austin Ewing SR Konawaena 11.23q NWI 1
8 Keanu Wallace FR Saint Louis 11.30q NWI 2
9 Darrian Cremer SR Baldwin 11.30 NWI 1
10 Brayden Reys-Sojot SR Baldwin 11.37 NWI 2
11 Noah Payne JR Seabury Hall 11.41 NWI 4
12 Kirk Calinao SO Roosevelt 11.42 NWI 2
12 Isaiah Trice SO Mililani 11.42 NWI 1
14 Avery Curet SR Iolani School 11.42 NWI 3
15 Isaiah Harris SR Waipahu High School 11.43 NWI 3
16 Rashod Tanner SO Moanalua 11.45 NWI 1
17 Isaiah Kemp SR Kealakehe 11.46 NWI 2
18 Gabriel Frazier-Jenkins SR Waiakea 11.48 NWI 1
19 Bryton Lewi SR Kealakehe 11.55 NWI 3
20 Isaac Pauole SR Waiakea 11.57 NWI 2
21 Keola Sanchez SO KSKV 11.58 NWI 4
22 Jonah Figueroa SO Castle High School 11.58 NWI 1
23 Travis Tagad SR Kalani High School 11.59 NWI 4
24 Calvin McHone-Todd SO Kealakehe 11.59 NWI 4
25 Michael Hughes SO Hawaii Prep Academy 11.60 NWI 2
26 Jonathan Phisayavong JR Moanalua 11.62 NWI 4
27 Ross Yamane SR Kalani High School 11.63 NWI 3
28 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 11.73 NWI 4
Event 17 Girls 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Leann Hamilton SO Kealakehe 4:57.91Q
2 Chloe Gangnath JR Seabury Hall 5:01.71Q
3 Maiya Fujiwara JR Punahou School 5:01.92Q
4 Mia Schiel SR Punahou School 5:03.62Q
5 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 5:04.73q
6 Mari Monico FR HBA 5:08.66q
7 Carly Dailey SR Moanalua 5:11.59q
8 Aja Greene SR Kahuku High School 5:13.91
9 Jamie Tanaka SR Iolani School 5:24.41
Heat 2 Preliminaries
1 Veronica Winham SR Seabury Hall 4:58.37Q
2 Aya Margraf SO Iolani School 4:59.97Q
3 Kayla Almeida SO Punahou School 5:00.70Q
4 Sophia Cash JR Honoka'a 5:01.67Q
5 Kacie Kwan SO HBA 5:02.44q
6 Kyla Mach SO Kapolei High School 5:14.96
7 Dallas Inouye SO Moanalua 5:15.89
8 Catlin Kawaiaea SR Nanakuli 5:20.50
9 Alyssa Robinson SR Kalaheo High School 5:24.01
10 Leilani Tandy JR Iolani School 5:26.75
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Leann Hamilton SO Kealakehe 4:57.91Q 1
2 Veronica Winham SR Seabury Hall 4:58.37Q 2
3 Aya Margraf SO Iolani School 4:59.97Q 2
4 Chloe Gangnath JR Seabury Hall 5:01.71Q 1
5 Kayla Almeida SO Punahou School 5:00.70Q 2
6 Maiya Fujiwara JR Punahou School 5:01.92Q 1
7 Sophia Cash JR Honoka'a 5:01.67Q 2
8 Mia Schiel SR Punahou School 5:03.62Q 1
9 Kacie Kwan SO HBA 5:02.44q 2
10 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 5:04.73q 1
11 Mari Monico FR HBA 5:08.66q 1
12 Carly Dailey SR Moanalua 5:11.59q 1
13 Aja Greene SR Kahuku High School 5:13.91 1
14 Kyla Mach SO Kapolei High School 5:14.96 2
15 Dallas Inouye SO Moanalua 5:15.89 2
16 Catlin Kawaiaea SR Nanakuli 5:20.50 2
17 Alyssa Robinson SR Kalaheo High School 5:24.01 2
18 Jamie Tanaka SR Iolani School 5:24.41 1
19 Leilani Tandy JR Iolani School 5:26.75 2
Event 18 Boys 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Colby Otero SR Kalaheo High School 4:17.25Q
2 Nicholas Arima SR Iolani School 4:17.79Q
3 Riley Lathrop SR Punahou School 4:17.96Q
4 Chai Capili JR Waialua High School 4:18.31Q
5 Narayana Schneider SO McKinley 4:18.93q
6 Timothy Schiller SR Mililani 4:19.22q
7 William Ho FR KSKV 4:22.46
8 Eden Mackinnon SR King Kekaulike 4:26.38
9 Charles McManus SO Mid Pacific 4:26.58
10 Benjamin Hodge FR Hanalani 4:27.09
11 Adam Hakola SO Maui High School 4:28.01
12 Logan Finley FR Campbell 4:28.39
13 Steven Chung JR Hilo 4:30.36
14 Andre Marin SO Moanalua 4:32.11
15 Gabriel Tom JR Kaiser High School 4:35.18
Heat 2 Preliminaries
1 Hudson Lockette SR Castle High School 4:16.54Q
2 Garret Smith SO Kapaa High School 4:17.29Q
3 Noah Roberts SR Campbell 4:17.52Q
4 Jason Wang SR Iolani School 4:17.98Q
5 Damon Wakefield So Maui Prepara 4:18.63q
6 Justin Berry SR Kalani High School 4:20.57q
7 Hunter Shields FR Maui High School 4:22.98
8 Alec Ankrum FR Kealakehe 4:23.65
9 Michael Shiinoki FR Iolani School 4:23.65
10 Cameron Coffelt SO Punahou School 4:23.73
11 Griffin Hardy SO King Kekaulike 4:25.21
12 Adrian Larkspur JR Waiakea 4:25.60
13 Marcus Tsuruda SR Maryknoll School 4:27.05
14 Jeremy Rivera SR King Kekaulike 4:40.22
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hudson Lockette SR Castle High School 4:16.54Q 2
2 Colby Otero SR Kalaheo High School 4:17.25Q 1
3 Garret Smith SO Kapaa High School 4:17.29Q 2
4 Nicholas Arima SR Iolani School 4:17.79Q 1
5 Noah Roberts SR Campbell 4:17.52Q 2
6 Riley Lathrop SR Punahou School 4:17.96Q 1
7 Jason Wang SR Iolani School 4:17.98Q 2
8 Chai Capili JR Waialua High School 4:18.31Q 1
9 Damon Wakefield So Maui Prepara 4:18.63q 2
10 Narayana Schneider SO McKinley 4:18.93q 1
11 Timothy Schiller SR Mililani 4:19.22q 1
12 Justin Berry SR Kalani High School 4:20.57q 2
13 William Ho FR KSKV 4:22.46 1
14 Hunter Shields FR Maui High School 4:22.98 2
15 Alec Ankrum FR Kealakehe 4:23.65 2
16 Michael Shiinoki FR Iolani School 4:23.65 2
17 Cameron Coffelt SO Punahou School 4:23.73 2
18 Griffin Hardy SO King Kekaulike 4:25.21 2
19 Adrian Larkspur JR Waiakea 4:25.60 2
20 Eden Mackinnon SR King Kekaulike 4:26.38 1
21 Charles McManus SO Mid Pacific 4:26.58 1
22 Marcus Tsuruda SR Maryknoll School 4:27.05 2
23 Benjamin Hodge FR Hanalani 4:27.09 1
24 Adam Hakola SO Maui High School 4:28.01 1
25 Logan Finley FR Campbell 4:28.39 1
26 Steven Chung JR Hilo 4:30.36 1
27 Andre Marin SO Moanalua 4:32.11 1
28 Gabriel Tom JR Kaiser High School 4:35.18 1
29 Jeremy Rivera SR King Kekaulike 4:40.22 2
Event 19 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Punahou School 48.96Q
1) Stevie Marvin JR 2) Alia Yamafuji SR
3) Kaylie Klausing JR 4) Kealoha Scullion SR
2 King Kekaulike 50.90q
1) Teani Arakawa FR 2) Kiralynn Francisco-Pu
3) Mia Daly SR 4) Isabella Dillon FR
3 Kauai Girls 51.40q
1) Waileia Edwards SO 2) Mia Takekuma SO
3) Torrie Hasegawa SR 4) Lindsey Nakea-Tresler SR
4 Kamehameha Maui 51.92
1) Teija Tuitele FR 2) Ani Nitta SR
3) Kiana Over JR 4) Katarina Hokulani Panoke FR
5 Maui High School 52.01
1) Alyssa Mae Antolin JR 2) Nida Bergoust 11
3) Kristi Echiverri 12 4) Olivia Solar-Miller FR
6 Kapaa High School 52.77
1) Jaliyah Casem JR 2) Taelyn Nunes JR
3) Talia Washington SO 4) Brianna Binder SR
7 Island School Voyagers 52.77
1) Mahie Beck JR 2) Lola Temme SR
3) Olivia Gegan JR 4) Callista Yavinsky FR
8 Hilo 53.69
1) Jamie Chun SO 2) Keiko Mills JR
3) Teijah Rosas 10 4) Caneel Corpuz SO
Heat 2 Preliminaries
1 Leilehua High School 50.23Q
1) Aiyana Fujiyama FR 2) Harley Frye SR
3) Kimberly Owens SO 4) Jordan Schmidt SO
2 Iolani School 50.71q
1) Kahiau Among SO 2) Taylor Venenciano JR
3) Jenna Maruyama SR 4) Mya Fuller SR
3 Kalani High School 50.80q
4 Baldwin 51.51
5 Aiea High School 51.94
1) Savannah Breeze Miranda SO 2) Phoenix Dawn Miranda FR
3) Zaniyah McCray SO 4)
6 Sacred Hearts Academy 52.43
1) Kiley Pazcoguin SR 2) Jocelyn Chen SR
3) Maria Domingo SO 4) Pakalana Kam SR
7 Farrington High School 52.50
8 Lahainaluna 53.32
1) Isabella Theobald 10 2) Nanea Estrella SO
3) Chiarra Clark 10 4) Kalea Acevedo JR
Heat 3 Preliminaries
1 Mililani High School 49.72Q
2 Kamehameha Hawaii 50.16q
1) Joey-Ann Cootey 11 2) Saydee Aganus SR
3) Angeline Kenoi JR 4) Chenoa Frederick SO
3 Konawaena 52.12
1) Kiyomi Watanabe JR 2) Melina Ramirez 11
3) Jadyn Hanks SO 4) Leina Ann Takizawa SR
4 Hawaii Prep Academy 52.39
1) Isabella Police FR 2) Hillary Connors 10
3) Emi Higgins JR 4) Gemma Palleschi JR
5 Kaiser High School 52.42
6 Waimea High School 52.46
1) Makana Duncan JR 2) Monique-Joy Lorenzo SR
3) Jacelyn Ragragola JR 4) Zyana Vea SO
7 Waiakea 53.36
8 Moanalua High School 53.53
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Punahou School 48.96Q 1
1) Stevie Marvin JR 2) Alia Yamafuji SR
3) Kaylie Klausing JR 4) Kealoha Scullion SR
2 Mililani High School 49.72Q 3
3 Leilehua High School 50.23Q 2
1) Aiyana Fujiyama FR 2) Harley Frye SR
3) Kimberly Owens SO 4) Jordan Schmidt SO
4 Kamehameha Hawaii 50.16q 3
1) Joey-Ann Cootey 11 2) Saydee Aganus SR
3) Angeline Kenoi JR 4) Chenoa Frederick SO
5 Iolani School 50.71q 2
1) Kahiau Among SO 2) Taylor Venenciano JR
3) Jenna Maruyama SR 4) Mya Fuller SR
6 Kalani High School 50.80q 2
7 King Kekaulike 50.90q 1
1) Teani Arakawa FR 2) Kiralynn Francisco-Pu
3) Mia Daly SR 4) Isabella Dillon FR
8 Kauai Girls 51.40q 1
1) Waileia Edwards SO 2) Mia Takekuma SO
3) Torrie Hasegawa SR 4) Lindsey Nakea-Tresler SR
9 Baldwin 51.51 2
10 Kamehameha Maui 51.92 1
1) Teija Tuitele FR 2) Ani Nitta SR
3) Kiana Over JR 4) Katarina Hokulani Panoke FR
11 Aiea High School 51.94 2
1) Savannah Breeze Miranda SO 2) Phoenix Dawn Miranda FR
3) Zaniyah McCray SO 4)
12 Maui High School 52.01 1
1) Alyssa Mae Antolin JR 2) Nida Bergoust 11
3) Kristi Echiverri 12 4) Olivia Solar-Miller FR
13 Konawaena 52.12 3
1) Kiyomi Watanabe JR 2) Melina Ramirez 11
3) Jadyn Hanks SO 4) Leina Ann Takizawa SR
14 Hawaii Prep Academy 52.39 3
1) Isabella Police FR 2) Hillary Connors 10
3) Emi Higgins JR 4) Gemma Palleschi JR
15 Kaiser High School 52.42 3
16 Sacred Hearts Academy 52.43 2
1) Kiley Pazcoguin SR 2) Jocelyn Chen SR
3) Maria Domingo SO 4) Pakalana Kam SR
17 Waimea High School 52.46 3
1) Makana Duncan JR 2) Monique-Joy Lorenzo SR
3) Jacelyn Ragragola JR 4) Zyana Vea SO
18 Farrington High School 52.50 2
19 Kapaa High School 52.77 1
1) Jaliyah Casem JR 2) Taelyn Nunes JR
3) Talia Washington SO 4) Brianna Binder SR
20 Island School Voyagers 52.77 1
1) Mahie Beck JR 2) Lola Temme SR
3) Olivia Gegan JR 4) Callista Yavinsky FR
21 Lahainaluna 53.32 2
1) Isabella Theobald 10 2) Nanea Estrella SO
3) Chiarra Clark 10 4) Kalea Acevedo JR
22 Waiakea 53.36 3
23 Moanalua High School 53.53 3
24 Hilo 53.69 1
1) Jamie Chun SO 2) Keiko Mills JR
3) Teijah Rosas 10 4) Caneel Corpuz SO
Event 20 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Punahou School 42.58Q
1) Tanner Ono SR 2) Vincent Terrell SO
3) Justin Pu'u-Robinson JR 4) Andrei Iosivas SR
2 Mililani High School 43.77q
1) Reichel Vegas JR 2) Blaze Torres 12
3) Isaiah Trice SO 4) Noah Holcomb JR
3 Hawaii Prep Academy 44.28
1) Toby Balaam 10 2) Dean Connors FR
3) Jevon Flippin SR 4) Michael Hughes SO
4 Iolani School 44.33
1) Drake Shigemura SR 2) Avery Curet SR
3) Cole Ichikawa SO 4) Tom Topinka JR
5 Kamehameha Hawaii 44.58
1) Isaac Ysaguirre 12 2) Tyler Clemons-Kailipa 12
3) Isaiah Villanueva 10 4) Kilohana Haasenritter 10
6 McKinley High School 46.05
1) Dustin Kaneshiro SO 2) Hieu Huynh SR
3) RJ Cabico JR 4) Haolin Gao SR
Heat 2 Preliminaries
1 Saint Louis Jv/Varsity 43.39Q
1) Roman Wilson SO 2) Keanu Wallace FR
3) Korvin Feagins JR 4) Micah Tupua JR
2 Castle High School 43.79q
1) Kala'i Cabana-Zukeran JR 2) Chaz Ciacci JR
3) Jonah Figueroa SO 4) Raiden Wong JR
3 Hilo 43.96
1) Dylan Forbes SR 2) Kapana Kanaekane FR
3) Kovee Rivera SR 4) Riley Patterson JR
4 Waianae High School 44.20
1) Kaimana Swann-Merritt SR 2) Atui Valu SR
3) Miguel Lara SR 4) Tony Cabral SR
5 Waiakea 44.55
1) Isaac Pauole SR 2) Gabriel Frazier-Jenkins SR
3) Aukoa Marsh 11 4) Cheyn Tam-Switzer JR
6 Radford High School 45.92
1) Jon-Daniel Guerra JR 2) Kendall Saxton FR
3) Garret Wilson JR 4) Matai Suitonu JR
-- Kapaa High School DQ 2nd-3rd back end
1) Jai Alapai JR 2) Kahanu Davis SO
3) Zion Williams SO 4) Kellen O'Rourke FR
Heat 3 Preliminaries
1 Baldwin 43.06Q
1) Joshua Romero SR 2) Darrian Cremer SR
3) Brayden Reys-Sojot SR 4) Rey Cadiz JR
2 Kealakehe 43.23q
1) Justyce Kahunahana-Simms SR 2) Isaiah Kemp SR
3) Bryton Lewi SR 4) Calvin McHone-Todd SO
3 Kalani High School 44.13
1) Kaizen Matsuda 11 2) Ross Yamane SR
3) Logan Matsuoka 12 4) Travis Tagad SR
4 Roosevelt High School 44.55
1) Brett Furukawa JR 2) Lowen Fernandes JR
3) Mitchell Camacho SO 4) Kirk Calinao SO
5 Kauai Boys 44.75
1) Junah Corpuz SR 2) Jaykob Nakaahiki-Young JR
3) Whitney Lugo JR 4) Shane Takeuchi SR
6 Pearl City High School 44.99
1) Devan Yoshimura SR 2) Justin Pfau JR
3) Gabriel Parrish SO 4) Kole Thurston SO
7 Waipahu High School 46.77
1) Cody Morales SR 2) Ayson Ganton 11
3) Kenneth Michael John Cabel 11 4) Mharc Remigio 10
Heat 4 Preliminaries
1 Konawaena 43.77Q
1) Josiah Vallez SR 2) Hauoli Akau SR
3) Chauncey Mariani 12 4) Austin Ewing SR
2 Leilehua High School 43.91q
1) Kesean James JR 2) Dorian Furtado JR
3) James McGary JR 4) Jacob Schmidt SR
3 Moanalua High School 44.46
1) Noah Thornton JR 2) Rashod Tanner SO
3) Robbie McIntyre SR 4) Jonathan Phisayavong JR
4 Kaiser High School 45.04
1) Dre Falls SO 2) Aaron Rivas SR
3) Nainoa McQuay 11 4) Trevor Tamashiro 11
-- Kamehameha Schools Kapalama DNF
1) Dylan Blaine SR 2) Keola Sanchez SO
3) Josh Hokoano 4) Kawika Clemente FR
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Punahou School 42.58Q 1
1) Tanner Ono SR 2) Vincent Terrell SO
3) Justin Pu'u-Robinson JR 4) Andrei Iosivas SR
2 Baldwin 43.06Q 3
1) Joshua Romero SR 2) Darrian Cremer SR
3) Brayden Reys-Sojot SR 4) Rey Cadiz JR
3 Saint Louis Jv/Varsity 43.39Q 2
1) Roman Wilson SO 2) Keanu Wallace FR
3) Korvin Feagins JR 4) Micah Tupua JR
4 Konawaena 43.77Q 4
1) Josiah Vallez SR 2) Hauoli Akau SR
3) Chauncey Mariani 12 4) Austin Ewing SR
5 Kealakehe 43.23q 3
1) Justyce Kahunahana-Simms SR 2) Isaiah Kemp SR
3) Bryton Lewi SR 4) Calvin McHone-Todd SO
6 Mililani High School 43.77q 1
1) Reichel Vegas JR 2) Blaze Torres 12
3) Isaiah Trice SO 4) Noah Holcomb JR
7 Castle High School 43.79q 2
1) Kala'i Cabana-Zukeran JR 2) Chaz Ciacci JR
3) Jonah Figueroa SO 4) Raiden Wong JR
8 Leilehua High School 43.91q 4
1) Kesean James JR 2) Dorian Furtado JR
3) James McGary JR 4) Jacob Schmidt SR
9 Hilo 43.96 2
1) Dylan Forbes SR 2) Kapana Kanaekane FR
3) Kovee Rivera SR 4) Riley Patterson JR
10 Kalani High School 44.13 3
1) Kaizen Matsuda 11 2) Ross Yamane SR
3) Logan Matsuoka 12 4) Travis Tagad SR
11 Waianae High School 44.20 2
1) Kaimana Swann-Merritt SR 2) Atui Valu SR
3) Miguel Lara SR 4) Tony Cabral SR
12 Hawaii Prep Academy 44.28 1
1) Toby Balaam 10 2) Dean Connors FR
3) Jevon Flippin SR 4) Michael Hughes SO
13 Iolani School 44.33 1
1) Drake Shigemura SR 2) Avery Curet SR
3) Cole Ichikawa SO 4) Tom Topinka JR
14 Moanalua High School 44.46 4
1) Noah Thornton JR 2) Rashod Tanner SO
3) Robbie McIntyre SR 4) Jonathan Phisayavong JR
15 Waiakea 44.55 2
1) Isaac Pauole SR 2) Gabriel Frazier-Jenkins SR
3) Aukoa Marsh 11 4) Cheyn Tam-Switzer JR
16 Roosevelt High School 44.55 3
1) Brett Furukawa JR 2) Lowen Fernandes JR
3) Mitchell Camacho SO 4) Kirk Calinao SO
17 Kamehameha Hawaii 44.58 1
1) Isaac Ysaguirre 12 2) Tyler Clemons-Kailipa 12
3) Isaiah Villanueva 10 4) Kilohana Haasenritter 10
18 Kauai Boys 44.75 3
1) Junah Corpuz SR 2) Jaykob Nakaahiki-Young JR
3) Whitney Lugo JR 4) Shane Takeuchi SR
19 Pearl City High School 44.99 3
1) Devan Yoshimura SR 2) Justin Pfau JR
3) Gabriel Parrish SO 4) Kole Thurston SO
20 Kaiser High School 45.04 4
1) Dre Falls SO 2) Aaron Rivas SR
3) Nainoa McQuay 11 4) Trevor Tamashiro 11
21 Radford High School 45.92 2
1) Jon-Daniel Guerra JR 2) Kendall Saxton FR
3) Garret Wilson JR 4) Matai Suitonu JR
22 McKinley High School 46.05 1
1) Dustin Kaneshiro SO 2) Hieu Huynh SR
3) RJ Cabico JR 4) Haolin Gao SR
23 Waipahu High School 46.77 3
1) Cody Morales SR 2) Ayson Ganton 11
3) Kenneth Michael John Cabel 11 4) Mharc Remigio 10
-- Kamehameha Schools Kapalama DNF 4
1) Dylan Blaine SR 2) Keola Sanchez SO
3) Josh Hokoano 4) Kawika Clemente FR
-- Kapaa High School DQ 2 2nd-3rd back end
1) Jai Alapai JR 2) Kahanu Davis SO
3) Zion Williams SO 4) Kellen O'Rourke FR
Event 21 Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Kaila Ronquilio SO Punahou School 59.63Q
2 Phoenix Dawn Miranda FR Aiea High School 1:00.97Q
3 Ryanne Navarro JR Mililani 1:01.29q
4 Jadyn Hanks SO Konawaena 1:03.10
5 Breanna Higa-Alexander FR IPA 1:05.15
Heat 2 Preliminaries
1 Allie Little FR Punahou School 59.93Q
2 Jordan Schmidt SO Leilehua 1:00.11Q
3 Maile Doughery JR Seabury Hall 1:01.73
4 Nanea Estrella SO Lahainaluna 1:02.31
5 Teani Arakawa FR King Kekaulike 1:03.13
6 Ciana Rivera SR Castle High School 1:04.39
Heat 3 Preliminaries
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 58.56Q
2 Mahina Kaomea SO KSKV 1:00.92Q
3 Hannah Schmidt FR Leilehua 1:01.22q
4 Imani Johnson SR Mililani 1:01.68
5 Ashley Terrell SR Punahou School 1:02.28
6 Mykelah Ojano-Daly SR Waiakea 1:04.86
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 58.56Q 3
2 Kaila Ronquilio SO Punahou School 59.63Q 1
3 Allie Little FR Punahou School 59.93Q 2
4 Jordan Schmidt SO Leilehua 1:00.11Q 2
5 Mahina Kaomea SO KSKV 1:00.92Q 3
6 Phoenix Dawn Miranda FR Aiea High School 1:00.97Q 1
7 Hannah Schmidt FR Leilehua 1:01.22q 3
8 Ryanne Navarro JR Mililani 1:01.29q 1
9 Imani Johnson SR Mililani 1:01.68 3
10 Maile Doughery JR Seabury Hall 1:01.73 2
11 Ashley Terrell SR Punahou School 1:02.28 3
12 Nanea Estrella SO Lahainaluna 1:02.31 2
13 Jadyn Hanks SO Konawaena 1:03.10 1
14 Teani Arakawa FR King Kekaulike 1:03.13 2
15 Ciana Rivera SR Castle High School 1:04.39 2
16 Mykelah Ojano-Daly SR Waiakea 1:04.86 3
17 Breanna Higa-Alexander FR IPA 1:05.15 1
Event 22 Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Aaron Rivas SR Kaiser High School 50.93Q
2 David Tamura SR Punahou School 51.46Q
3 Franklin Scott SO Radford High School 51.65q
4 Isaiah Akana JR Kea'au 52.39
5 Kainoa Raymond JR Kealakehe 52.56
6 Gavyn Gostage SO Campbell 52.98
7 Noah Holcomb JR Mililani 53.96
Heat 2 Preliminaries
1 Hauoli Akau SR Konawaena 50.92Q
2 Keola Sanchez SO KSKV 51.69Q
3 Austin Fortiner SR Campbell 52.15
4 micah womack SR King Kekaulike 52.50
5 Zachary Salas JR Kalani High School 52.73
6 Aleix Catalani JR Punahou School 52.78
7 Cody Morales SR Waipahu High School 52.81
-- Dre Falls SO Kaiser High School DNF
Heat 3 Preliminaries
1 Trenton Wailehua SO Saint Louis 49.43Q
2 Cooper Tirado SR Kapolei High School 50.34Q
3 Zack Lietzke SR Punahou School 52.11q
4 Rafal Soberman SR Mililani 52.32
5 Noel Arcangel SR Pearl City 52.40
6 Noah Chin SR Christian Academy 52.66
7 Lowen Fernandes JR Roosevelt 52.84
8 Elliot Tom JR Baldwin 53.03
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Trenton Wailehua SO Saint Louis 49.43Q 3
2 Hauoli Akau SR Konawaena 50.92Q 2
3 Aaron Rivas SR Kaiser High School 50.93Q 1
4 Cooper Tirado SR Kapolei High School 50.34Q 3
5 David Tamura SR Punahou School 51.46Q 1
6 Keola Sanchez SO KSKV 51.69Q 2
7 Franklin Scott SO Radford High School 51.65q 1
8 Zack Lietzke SR Punahou School 52.11q 3
9 Austin Fortiner SR Campbell 52.15 2
10 Rafal Soberman SR Mililani 52.32 3
11 Isaiah Akana JR Kea'au 52.39 1
12 Noel Arcangel SR Pearl City 52.40 3
13 micah womack SR King Kekaulike 52.50 2
14 Kainoa Raymond JR Kealakehe 52.56 1
15 Noah Chin SR Christian Academy 52.66 3
16 Zachary Salas JR Kalani High School 52.73 2
17 Aleix Catalani JR Punahou School 52.78 2
18 Cody Morales SR Waipahu High School 52.81 2
19 Lowen Fernandes JR Roosevelt 52.84 3
20 Gavyn Gostage SO Campbell 52.98 1
21 Elliot Tom JR Baldwin 53.03 3
22 Noah Holcomb JR Mililani 53.96 1
-- Dre Falls SO Kaiser High School DNF 2
Event 23 Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Madison Moku SR HBA 46.99Q
2 Leilani Leopard JR Campbell 47.95q
3 Emi Higgins JR Hawaii Prep Academy 48.89
4 Grace Blanchette JR Punahou School 49.86
5 Mia Daly SR King Kekaulike 50.80
6 Jenna Tsuzaki SR Kalani High School 51.66
7 Brianna Binder SR Kapaa High School 53.25
Heat 2 Preliminaries
1 Nikki Shimao SO Iolani School 47.20Q
2 Hannah Hollenbeck SR Kaiser High School 48.30q
3 Melody Lum FR Punahou School 48.88q
4 Taelyn Nunes JR Kapaa High School 50.53
5 Savannah Yancey-Lokia JR Campbell 50.78
6 Jamie Chun SO Hilo 51.28
7 Kaitlyn Shimizu SR Mililani 51.46
Heat 3 Preliminaries
1 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 47.50Q
2 Mya Fuller SR Iolani School 48.40q
3 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 49.04
4 Jaeda Cazimero JR KSKV 49.26
5 Jayda Flenory JR Konawaena 49.33
6 Erika Preseault SR Seabury Hall 49.92
7 Camille VanGelder SR Leilehua 52.96
Heat 4 Preliminaries
1 Kahiau Among SO Iolani School 47.81Q
2 Zoe Bell SO KSKV 49.93
3 Monique-Joy Lorenzo SR Waimea High School 49.97
4 Lexi Lowery JR Punahou School 50.34
5 Faith Bonacorsi SO Kamehameha Maui 51.09
6 De'mara McKenzie SR Radford High School 51.55
7 Judy Ann Cabico JR Waipahu High School 51.95
8 Ameera Waterford SO Seabury Hall 53.14
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Madison Moku SR HBA 46.99Q 1
2 Nikki Shimao SO Iolani School 47.20Q 2
3 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 47.50Q 3
4 Kahiau Among SO Iolani School 47.81Q 4
5 Leilani Leopard JR Campbell 47.95q 1
6 Hannah Hollenbeck SR Kaiser High School 48.30q 2
7 Mya Fuller SR Iolani School 48.40q 3
8 Melody Lum FR Punahou School 48.88q 2
9 Emi Higgins JR Hawaii Prep Academy 48.89 1
10 Sade Mizusawa SO Sacred Hearts 49.04 3
11 Jaeda Cazimero JR KSKV 49.26 3
12 Jayda Flenory JR Konawaena 49.33 3
13 Grace Blanchette JR Punahou School 49.86 1
14 Erika Preseault SR Seabury Hall 49.92 3
15 Zoe Bell SO KSKV 49.93 4
16 Monique-Joy Lorenzo SR Waimea High School 49.97 4
17 Lexi Lowery JR Punahou School 50.34 4
18 Taelyn Nunes JR Kapaa High School 50.53 2
19 Savannah Yancey-Lokia JR Campbell 50.78 2
20 Mia Daly SR King Kekaulike 50.80 1
21 Faith Bonacorsi SO Kamehameha Maui 51.09 4
22 Jamie Chun SO Hilo 51.28 2
23 Kaitlyn Shimizu SR Mililani 51.46 2
24 De'mara McKenzie SR Radford High School 51.55 4
25 Jenna Tsuzaki SR Kalani High School 51.66 1
26 Judy Ann Cabico JR Waipahu High School 51.95 4
27 Camille VanGelder SR Leilehua 52.96 3
28 Ameera Waterford SO Seabury Hall 53.14 4
29 Brianna Binder SR Kapaa High School 53.25 1
Event 24 Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Rey Cadiz JR Baldwin 40.37Q
2 Chris Paige FR Punahou School 40.81Q
3 Payton Mulleitner SR KSKV 41.64Q
4 Kendall Saxton FR Radford High School 41.92
5 Jesse Freitas SR Campbell 41.93
6 Skyler Chong SR Hilo 43.13
7 Jordan Elliott SR Kalaheo High School 43.45
-- Tyler Udarbe JR Iolani School FS
Heat 2 Preliminaries
1 Henry Nixon SR Campbell 40.17Q
2 Lucas Milne SR Punahou School 40.43Q
3 Michael Edwards JR Radford High School 40.51Q
4 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 41.30q
5 Bishop Wickes JR Baldwin 41.83q
6 Luke Bowers JR Punahou School 42.09
7 Dylan Forbes SR Hilo 43.69
8 Hakui Chock SR ULS 44.04
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Henry Nixon SR Campbell 40.17Q 2
2 Rey Cadiz JR Baldwin 40.37Q 1
3 Lucas Milne SR Punahou School 40.43Q 2
4 Chris Paige FR Punahou School 40.81Q 1
5 Michael Edwards JR Radford High School 40.51Q 2
6 Payton Mulleitner SR KSKV 41.64Q 1
7 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 41.30q 2
8 Bishop Wickes JR Baldwin 41.83q 2
9 Kendall Saxton FR Radford High School 41.92 1
10 Jesse Freitas SR Campbell 41.93 1
11 Luke Bowers JR Punahou School 42.09 2
12 Skyler Chong SR Hilo 43.13 1
13 Jordan Elliott SR Kalaheo High School 43.45 1
14 Dylan Forbes SR Hilo 43.69 2
15 Hakui Chock SR ULS 44.04 2
-- Tyler Udarbe JR Iolani School FS 1
Event 25 Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Veronica Winham SR Seabury Hall 2:26.20Q
2 Maiya Fujiwara JR Punahou School 2:26.67Q
3 Kayla Almeida SO Punahou School 2:27.31Q
4 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 2:29.67
5 Kylie Bean JR Castle High School 2:31.18
6 Keonaokalani Maldanado FR KSKV 2:32.15
7 Hope Ishizaka SO Mililani 2:33.44
8 Heidi Andelfinger SO Kealakehe 2:34.38
9 Hannah Schmidt FR Leilehua 2:35.18
10 Venus Rodin SO Hilo 2:39.16
Heat 2 Preliminaries
1 Chloe Gangnath JR Seabury Hall 2:24.82Q
2 Leann Hamilton SO Kealakehe 2:25.54Q
3 Mahealani Deenik SO KSKV 2:26.48Q
4 Anna Fujisaki SO Punahou School 2:28.06q
5 Karla Angulo SR Radford High School 2:28.92q
6 Kuaihelani Burgess JR KSKV 2:30.61
7 Madison Pratt SR Kea'au 2:30.67
8 Derya Hanusz FR Kaiser High School 2:31.59
9 Tessa Nishida JR Iolani School 2:33.19
10 Skyler Sands SO King Kekaulike 2:35.19
11 Emily Atkinson SR Leilehua 2:35.36
12 Macy Carroll SO Kalaheo High School 2:38.86
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Chloe Gangnath JR Seabury Hall 2:24.82Q 2
2 Veronica Winham SR Seabury Hall 2:26.20Q 1
3 Leann Hamilton SO Kealakehe 2:25.54Q 2
4 Maiya Fujiwara JR Punahou School 2:26.67Q 1
5 Mahealani Deenik SO KSKV 2:26.48Q 2
6 Kayla Almeida SO Punahou School 2:27.31Q 1
7 Anna Fujisaki SO Punahou School 2:28.06q 2
8 Karla Angulo SR Radford High School 2:28.92q 2
9 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 2:29.67 1
10 Kuaihelani Burgess JR KSKV 2:30.61 2
11 Madison Pratt SR Kea'au 2:30.67 2
12 Kylie Bean JR Castle High School 2:31.18 1
13 Derya Hanusz FR Kaiser High School 2:31.59 2
14 Keonaokalani Maldanado FR KSKV 2:32.15 1
15 Tessa Nishida JR Iolani School 2:33.19 2
16 Hope Ishizaka SO Mililani 2:33.44 1
17 Heidi Andelfinger SO Kealakehe 2:34.38 1
18 Hannah Schmidt FR Leilehua 2:35.18 1
19 Skyler Sands SO King Kekaulike 2:35.19 2
20 Emily Atkinson SR Leilehua 2:35.36 2
21 Macy Carroll SO Kalaheo High School 2:38.86 2
22 Venus Rodin SO Hilo 2:39.16 1
Event 26 Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Josiah Vallez SR Konawaena 2:01.25Q
2 Sydney Mizukami JR Kaiser High School 2:03.14Q
3 Damien Stack SR Kamehameha Hawaii 2:03.96Q
4 Kyrus Lancaster SR Campbell 2:04.10
5 Coleman (Kea) Ahakuelo JR Kalaheo High School 2:07.20
6 Luis Garcia FR Mililani 2:07.24
7 Matthew Vickers SO Voyagers 2:09.03
8 Kolbe Fontanilla SR Baldwin 2:09.63
9 Javan Perez SO Hawaii Prep Academy 2:14.66
Heat 2 Preliminaries
1 Austin Fortiner SR Campbell 2:02.66Q
2 Hudson Lockette SR Castle High School 2:02.76Q
3 Ryan Nakagawa SR Punahou School 2:03.09Q
4 Samuel Wren JR Kapolei High School 2:03.73q
5 Joshua Graves SO Voyagers 2:03.91q
6 Magnus Namohala-Roloos JR Waiakea 2:04.59
7 Nicholas Stevenson SR King Kekaulike 2:04.68
8 Christopher Rodriguez SR Roosevelt 2:07.16
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Josiah Vallez SR Konawaena 2:01.25Q 1
2 Austin Fortiner SR Campbell 2:02.66Q 2
3 Hudson Lockette SR Castle High School 2:02.76Q 2
4 Sydney Mizukami JR Kaiser High School 2:03.14Q 1
5 Ryan Nakagawa SR Punahou School 2:03.09Q 2
6 Damien Stack SR Kamehameha Hawaii 2:03.96Q 1
7 Samuel Wren JR Kapolei High School 2:03.73q 2
8 Joshua Graves SO Voyagers 2:03.91q 2
9 Kyrus Lancaster SR Campbell 2:04.10 1
10 Magnus Namohala-Roloos JR Waiakea 2:04.59 2
11 Nicholas Stevenson SR King Kekaulike 2:04.68 2
12 Christopher Rodriguez SR Roosevelt 2:07.16 2
13 Coleman (Kea) Ahakuelo JR Kalaheo High School 2:07.20 1
14 Luis Garcia FR Mililani 2:07.24 1
15 Matthew Vickers SO Voyagers 2:09.03 1
16 Kolbe Fontanilla SR Baldwin 2:09.63 1
17 Javan Perez SO Hawaii Prep Academy 2:14.66 1
Event 27 Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 25.49Q
2 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 26.11Q
3 Alia Yamafuji SR Punahou School 26.75Q
4 Kealoha Scullion SR Punahou School 26.90q
5 Angelina Gonzalez SO Roosevelt 26.92
6 Harley Frye SR Leilehua 27.14
7 Katarina Hokulani Panoke FR Kamehameha Maui 28.12
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Amy Warrington JR Mid Pacific 25.97Q
2 Kaila Ronquilio SO Punahou School 26.01Q
3 Mackenzie Reed JR Mililani 26.43Q
4 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 26.70q
5 Olivia Solar-Miller FR Maui High School 27.02
6 Isabella Police FR Hawaii Prep Academy 27.08
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 25.49Q NWI 1
2 Amy Warrington JR Mid Pacific 25.97Q NWI 2
3 Kaila Ronquilio SO Punahou School 26.01Q NWI 2
4 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 26.11Q NWI 1
5 Mackenzie Reed JR Mililani 26.43Q NWI 2
6 Alia Yamafuji SR Punahou School 26.75Q NWI 1
7 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 26.70q NWI 2
8 Kealoha Scullion SR Punahou School 26.90q NWI 1
9 Angelina Gonzalez SO Roosevelt 26.92 NWI 1
10 Olivia Solar-Miller FR Maui High School 27.02 NWI 2
11 Isabella Police FR Hawaii Prep Academy 27.08 NWI 2
12 Harley Frye SR Leilehua 27.14 NWI 1
13 Katarina Hokulani Panoke FR Kamehameha Maui 28.12 NWI 1
Event 28 Boys 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 22.57Q
2 Darrian Cremer SR Baldwin 22.89Q
3 Isaiah Trice SO Mililani 23.18
4 Isaiah Kemp SR Kealakehe 23.46
5 Jonathan Phisayavong JR Moanalua 23.90
Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 Austin Ewing SR Konawaena 22.60Q
2 Riley Patterson JR Hilo 22.71Q
3 Avery Curet SR Iolani School 22.80q
4 Justin Pu'u-Robinson JR Punahou School 23.08q
5 Ross Yamane SR Kalani High School 23.43
6 Gabriel Frazier-Jenkins SR Waiakea 23.73
Heat 3 Preliminaries Wind: NWI
1 Jacob Schmidt SR Leilehua 22.54Q
2 Vincent Terrell SO Punahou School 23.12Q
3 Rashod Tanner SO Moanalua 23.28
4 Cheyn Tam-Switzer JR Waiakea 23.46
5 Kirk Calinao SO Roosevelt 23.69
6 Rico Logan Handy SR Kea'au 23.79
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Jacob Schmidt SR Leilehua 22.54Q NWI 3
2 Andrei Iosivas SR Punahou School 22.57Q NWI 1
3 Austin Ewing SR Konawaena 22.60Q NWI 2
4 Riley Patterson JR Hilo 22.71Q NWI 2
5 Darrian Cremer SR Baldwin 22.89Q NWI 1
6 Vincent Terrell SO Punahou School 23.12Q NWI 3
7 Avery Curet SR Iolani School 22.80q NWI 2
8 Justin Pu'u-Robinson JR Punahou School 23.08q NWI 2
9 Isaiah Trice SO Mililani 23.18 NWI 1
10 Rashod Tanner SO Moanalua 23.28 NWI 3
11 Ross Yamane SR Kalani High School 23.43 NWI 2
12 Cheyn Tam-Switzer JR Waiakea 23.46 NWI 3
13 Isaiah Kemp SR Kealakehe 23.46 NWI 1
14 Kirk Calinao SO Roosevelt 23.69 NWI 3
15 Gabriel Frazier-Jenkins SR Waiakea 23.73 NWI 2
16 Rico Logan Handy SR Kea'au 23.79 NWI 3
17 Jonathan Phisayavong JR Moanalua 23.90 NWI 1
Event 31 Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Mililani High School 4:06.85Q
1) Imani Johnson SR 2) Ryanne Navarro JR
3) Amber Tadeo-Gilbert SO 4) Mackenzie Reed JR
2 Kauai Girls 4:12.22q
1) Kristin Chun SR 2) Lorin Probasco FR
3) Stacie Schnackenberg SR 4) Mia Takekuma SO
3 Konawaena 4:18.10
1) Leina Ann Takizawa SR 2) Tatia Denis-McRight 9
3) Jayda Flenory JR 4) Jadyn Hanks SO
4 Moanalua High School 4:23.42
1) Maria Leon SO 2) Mariah Tanner SR
3) Adrianna Marin JR 4) Amanda Kobayashi JR
5 Hanalani 4:27.98
1) Hannah Cadelina SR 2) Kelsy Chong SR
3) Kalyn Kershner JR 4) Stormee Hoohuli SO
6 Roosevelt High School 4:28.89
1) Brianna Wong SO 2) Angelyn Aris SR
3) Lauren Arakaki SR 4) Montserrat Lanfranco JR
Heat 2 Preliminaries
1 Punahou School 4:04.44Q
1) Ashley Terrell SR 2) Allie Little FR
3) Kaila Ronquilio SO 4) Kaylie Klausing JR
2 Seabury Hall 4:05.90q
1) Erika Preseault SR 2) Ameera Waterford SO
3) Maile Doughery JR 4) Veronica Winham SR
3 Hawaii Prep Academy 4:22.36
1) Isabella Police FR 2) Emi Higgins JR
3) Harley Kell 10 4) Maile Lawson 11
4 Kalani High School 4:22.41
1) Azure Chung JR 2) Chara Higaki 12
3) Julia Tsuzaki 12 4) Rochelle Jokura 10
5 Sacred Hearts Academy 4:24.09
1) Pakalana Kam SR 2) Emma Premeaux FR
3) Anne Wong SO 4) Shay Bonilla SO
6 Kealakehe 4:27.59
1) Mya Manzo 10 2) Luci Garinger 12
3) Naia Morse 12 4) Heidi Andelfinger SO
7 Hawaii Baptist Academy 4:34.03
1) Caitlin Ching JR 2) Kyley Nakagawa JR
3) Lindsey Jaeger FR 4) Jaeda Doctolero FR
Heat 3 Preliminaries
1 Kamehameha Schools Kapalama 4:13.04Q
1) Chadelle Gregory JR 2) Keonaokalani Maldanado FR
3) Mahealani Deenik SO 4) Mahina Kaomea SO
2 Kaiser High School 4:13.34q
1) Alyssa Leong SO 2) Derya Hanusz FR
3) Hannah Hollenbeck SR 4) Juliette Lum SR
3 Radford High School 4:18.23
1) Karla Angulo SR 2) Marianna Johnson SO
3) Jozelyn Hall JR 4) Briahna Watson SR
4 Hilo 4:26.81
1) Keiko Mills JR 2) Caneel Corpuz SO
3) Teijah Rosas 10 4) Kylie Kalauli FR
5 King Kekaulike 4:35.54
1) Skyler Sands SO 2) Ceci Buckingham
3) Teani Arakawa FR 4) Charlie Abreu JR
-- Iolani School DQ Threw Baton
1) Kahiau Among SO 2) Alana Kihoi-Richardson SR
3) Mya Fuller SR 4) Nikki Shimao SO
Heat 4 Preliminaries
1 Castle High School 4:13.76Q
1) Saphyre Garbett SO 2) Kylie Bean JR
3) Ciana Rivera SR 4) Izzy Witthoeft JR
2 Leilehua High School 4:16.95q
1) Destini Green SR 2) Harley Frye SR
3) Hannah Schmidt FR 4) Jordan Schmidt SO
3 Lahainaluna 4:18.42
1) Rebecca Segura 9 2) Isabella Theobald 10
3) Chiarra Clark 10 4) Nanea Estrella SO
4 Kea'au 4:22.20
1) Sabina Boo-Riveira 11 2) Maeva Assi 10
3) Kierstyn Yamamoto 11 4) Madison Pratt SR
5 Kamehameha Maui 4:25.45
1) Mikaela Bega 12 2) Ani Nitta SR
3) Kaitlyn Ralar 10 4) Faith Bonacorsi SO
6 Aiea High School 4:38.06
1) Phoenix Dawn Miranda FR 2) Savannah Breeze Miranda SO
3) Keolani Sayles SO 4) Ana Rivera JR
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Punahou School 4:04.44Q 2
1) Ashley Terrell SR 2) Allie Little FR
3) Kaila Ronquilio SO 4) Kaylie Klausing JR
2 Mililani High School 4:06.85Q 1
1) Imani Johnson SR 2) Ryanne Navarro JR
3) Amber Tadeo-Gilbert SO 4) Mackenzie Reed JR
3 Kamehameha Schools Kapalama 4:13.04Q 3
1) Chadelle Gregory JR 2) Keonaokalani Maldanado FR
3) Mahealani Deenik SO 4) Mahina Kaomea SO
4 Castle High School 4:13.76Q 4
1) Saphyre Garbett SO 2) Kylie Bean JR
3) Ciana Rivera SR 4) Izzy Witthoeft JR
5 Seabury Hall 4:05.90q 2
1) Erika Preseault SR 2) Ameera Waterford SO
3) Maile Doughery JR 4) Veronica Winham SR
6 Kauai Girls 4:12.22q 1
1) Kristin Chun SR 2) Lorin Probasco FR
3) Stacie Schnackenberg SR 4) Mia Takekuma SO
7 Kaiser High School 4:13.34q 3
1) Alyssa Leong SO 2) Derya Hanusz FR
3) Hannah Hollenbeck SR 4) Juliette Lum SR
8 Leilehua High School 4:16.95q 4
1) Destini Green SR 2) Harley Frye SR
3) Hannah Schmidt FR 4) Jordan Schmidt SO
9 Konawaena 4:18.10 1
1) Leina Ann Takizawa SR 2) Tatia Denis-McRight 9
3) Jayda Flenory JR 4) Jadyn Hanks SO
10 Radford High School 4:18.23 3
1) Karla Angulo SR 2) Marianna Johnson SO
3) Jozelyn Hall JR 4) Briahna Watson SR
11 Lahainaluna 4:18.42 4
1) Rebecca Segura 9 2) Isabella Theobald 10
3) Chiarra Clark 10 4) Nanea Estrella SO
12 Kea'au 4:22.20 4
1) Sabina Boo-Riveira 11 2) Maeva Assi 10
3) Kierstyn Yamamoto 11 4) Madison Pratt SR
13 Hawaii Prep Academy 4:22.36 2
1) Isabella Police FR 2) Emi Higgins JR
3) Harley Kell 10 4) Maile Lawson 11
14 Kalani High School 4:22.41 2
1) Azure Chung JR 2) Chara Higaki 12
3) Julia Tsuzaki 12 4) Rochelle Jokura 10
15 Moanalua High School 4:23.42 1
1) Maria Leon SO 2) Mariah Tanner SR
3) Adrianna Marin JR 4) Amanda Kobayashi JR
16 Sacred Hearts Academy 4:24.09 2
1) Pakalana Kam SR 2) Emma Premeaux FR
3) Anne Wong SO 4) Shay Bonilla SO
17 Kamehameha Maui 4:25.45 4
1) Mikaela Bega 12 2) Ani Nitta SR
3) Kaitlyn Ralar 10 4) Faith Bonacorsi SO
18 Hilo 4:26.81 3
1) Keiko Mills JR 2) Caneel Corpuz SO
3) Teijah Rosas 10 4) Kylie Kalauli FR
19 Kealakehe 4:27.59 2
1) Mya Manzo 10 2) Luci Garinger 12
3) Naia Morse 12 4) Heidi Andelfinger SO
20 Hanalani 4:27.98 1
1) Hannah Cadelina SR 2) Kelsy Chong SR
3) Kalyn Kershner JR 4) Stormee Hoohuli SO
21 Roosevelt High School 4:28.89 1
1) Brianna Wong SO 2) Angelyn Aris SR
3) Lauren Arakaki SR 4) Montserrat Lanfranco JR
22 Hawaii Baptist Academy 4:34.03 2
1) Caitlin Ching JR 2) Kyley Nakagawa JR
3) Lindsey Jaeger FR 4) Jaeda Doctolero FR
23 King Kekaulike 4:35.54 3
1) Skyler Sands SO 2) Ceci Buckingham
3) Teani Arakawa FR 4) Charlie Abreu JR
24 Aiea High School 4:38.06 4
1) Phoenix Dawn Miranda FR 2) Savannah Breeze Miranda SO
3) Keolani Sayles SO 4) Ana Rivera JR
-- Iolani School DQ 3 Threw Baton
1) Kahiau Among SO 2) Alana Kihoi-Richardson SR
3) Mya Fuller SR 4) Nikki Shimao SO
Event 32 Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Punahou School 3:26.37Q
1) David Tamura SR 2) Zack Lietzke SR
3) David Rosen JR 4) Micah Williams JR
2 Pearl City High School 3:30.07q
1) Theopholis O'Neal SR 2) Devan Yoshimura SR
3) Noel Arcangel SR 4) Gabriel Parrish SO
3 Iolani School 3:31.64q
1) Frank Felix JR 2) Alexander Wee SR
3) Jedidiah Wataru SO 4) Avery Curet SR
4 Kamehameha Schools Kapalama 3:34.53
1) Keola Sanchez SO 2) Josh Hokoano
3) Brock Barr SR 4) Ivan Trugillo SR
5 Campbell High School 3:35.24
1) Gavyn Gostage SO 2) Jesse Freitas SR
3) Kyrus Lancaster SR 4) Austin Fortiner SR
6 Moanalua High School 3:35.32
1) Jonathan Phisayavong JR 2) Robbie McIntyre SR
3) Noah Thornton JR 4) Rashod Tanner SO
7 Maryknoll School 3:37.76
1) Ryan Inagaki SR 2) Karter Wong FR
3) Nataniel Moreau SR 4) Micah Char JR
Heat 2 Preliminaries
1 Radford High School 3:28.40Q
1) Kendall Saxton FR 2) Franklin Scott SO
3) Michael Edwards JR 4) Garret Wilson JR
2 Waiakea 3:34.15
1) Seneca Helfrich SR 2) Isaac Pauole SR
3) Samuel Frazier-Jenkins 11 4) Magnus Namohala-Roloos JR
3 Roosevelt High School 3:35.51
1) Devin Li JR 2) Kirk Calinao SO
3) Brett Furukawa JR 4) Lowen Fernandes JR
4 Saint Louis Jv/Varsity 3:36.06
1) Prince Solomon FR 2) Keanu Wallace FR
3) Micah Tupua JR 4) Andrew Preusser JR
5 Kalani High School 3:36.90
1) Zachary Salas JR 2) Tyler Martinez 10
3) Kaizen Matsuda 11 4) Justin Berry SR
6 Kea'au 3:39.38
1) Julian Perreira 11 2) Isaac Juan 10
3) Jake Cambia 12 4) Isaiah Akana JR
7 Mid Pacific 3:41.02
1) Kualiiokalani Park SR 2) Kalen Rita JR
3) Kellen Tanaka SO 4) Joel Itomura SR
Heat 3 Preliminaries
1 Konawaena 3:27.89Q
1) Josiah Vallez SR 2) Noah Bredeson 10
3) Loa Haleamau 12 4) Hauoli Akau SR
2 Baldwin 3:33.18
1) Michael Rebolledo JR 2) Nathaniel Cremer JR
3) Elliot Tom JR 4) Kolbe Fontanilla SR
3 Maui High School 3:34.61
1) Honu Feldt-Antonio 12 2) Kawika Fernandez SR
3) Rylie Shields JR 4) Ryan Danovich 10
4 Kamehameha Hawaii 3:35.68
1) Charles Cordeiro 12 2) Trey Tina 10
3) Isaiah Villanueva 10 4) Kilohana Haasenritter 10
5 Kalaheo High School 3:39.97
1) Whittaker Wallace 10 2) Isaiah Thompson 12
3) Thatcher Fernandez 10 4) Coleman (Kea) Ahakuelo JR
6 Kamehameha Maui 3:40.53
1) Daniel Kapua 12 2) Lanakila Kowalski 11
3) Spencer Keanini 12 4) Zachary Genobia 9
7 Island School Voyagers 3:41.00
1) Kyle Leibow SR 2) Matthew Vickers SO
3) Ian Penner SR 4) Joshua Graves SO
8 Kihei Charter 3:46.82
1) Zack Chmeleck 10 2) Alexander Lawson 9
3) Shane Behn 10 4) Elisha Cullins 12
Heat 4 Preliminaries
1 Leilehua High School 3:28.16Q
1) James McGary JR 2) Dorian Furtado JR
3) Grant Rae JR 4) Jacob Schmidt SR
2 Kealakehe 3:28.84q
1) Justyce Kahunahana-Simms SR 2) Isaiah Kemp SR
3) Bryton Lewi SR 4) Kainoa Raymond JR
3 Kapolei High School 3:30.52q
1) Andrew Miller JR 2) Cooper Tirado SR
3) Benjamin Meyer SR 4) Samuel Wren JR
4 Mililani High School 3:37.17
1) Ian Tamane 11 2) Noah Holcomb JR
3) Luis Garcia FR 4) Rafal Soberman SR
5 Kapaa High School 3:40.71
1) Jai Alapai JR 2) Zion Williams SO
3) Kahanu Davis SO 4) Kellen O'Rourke FR
6 Kauai Boys 3:41.06
1) Whitney Lugo JR 2) Keegan Bukoski SR
3) Shane Takeuchi SR 4) Dutch Fairbanks SR
7 King Kekaulike 3:42.06
1) Nicholas Stevenson SR 2) Josh Tanicala
3) William Yudis FR 4) Kanai O'Connor
8 Hilo 3:42.10
1) Skyler Chong SR 2) Urban Halpern SO
3) Kapana Kanaekane FR 4) Kovee Rivera SR
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Punahou School 3:26.37Q 1
1) David Tamura SR 2) Zack Lietzke SR
3) David Rosen JR 4) Micah Williams JR
2 Konawaena 3:27.89Q 3
1) Josiah Vallez SR 2) Noah Bredeson 10
3) Loa Haleamau 12 4) Hauoli Akau SR
3 Leilehua High School 3:28.16Q 4
1) James McGary JR 2) Dorian Furtado JR
3) Grant Rae JR 4) Jacob Schmidt SR
4 Radford High School 3:28.40Q 2
1) Kendall Saxton FR 2) Franklin Scott SO
3) Michael Edwards JR 4) Garret Wilson JR
5 Kealakehe 3:28.84q 4
1) Justyce Kahunahana-Simms SR 2) Isaiah Kemp SR
3) Bryton Lewi SR 4) Kainoa Raymond JR
6 Pearl City High School 3:30.07q 1
1) Theopholis O'Neal SR 2) Devan Yoshimura SR
3) Noel Arcangel SR 4) Gabriel Parrish SO
7 Kapolei High School 3:30.52q 4
1) Andrew Miller JR 2) Cooper Tirado SR
3) Benjamin Meyer SR 4) Samuel Wren JR
8 Iolani School 3:31.64q 1
1) Frank Felix JR 2) Alexander Wee SR
3) Jedidiah Wataru SO 4) Avery Curet SR
9 Baldwin 3:33.18 3
1) Michael Rebolledo JR 2) Nathaniel Cremer JR
3) Elliot Tom JR 4) Kolbe Fontanilla SR
10 Waiakea 3:34.15 2
1) Seneca Helfrich SR 2) Isaac Pauole SR
3) Samuel Frazier-Jenkins 11 4) Magnus Namohala-Roloos JR
11 Kamehameha Schools Kapalama 3:34.53 1
1) Keola Sanchez SO 2) Josh Hokoano
3) Brock Barr SR 4) Ivan Trugillo SR
12 Maui High School 3:34.61 3
1) Honu Feldt-Antonio 12 2) Kawika Fernandez SR
3) Rylie Shields JR 4) Ryan Danovich 10
13 Campbell High School 3:35.24 1
1) Gavyn Gostage SO 2) Jesse Freitas SR
3) Kyrus Lancaster SR 4) Austin Fortiner SR
14 Moanalua High School 3:35.32 1
1) Jonathan Phisayavong JR 2) Robbie McIntyre SR
3) Noah Thornton JR 4) Rashod Tanner SO
15 Roosevelt High School 3:35.51 2
1) Devin Li JR 2) Kirk Calinao SO
3) Brett Furukawa JR 4) Lowen Fernandes JR
16 Kamehameha Hawaii 3:35.68 3
1) Charles Cordeiro 12 2) Trey Tina 10
3) Isaiah Villanueva 10 4) Kilohana Haasenritter 10
17 Saint Louis Jv/Varsity 3:36.06 2
1) Prince Solomon FR 2) Keanu Wallace FR
3) Micah Tupua JR 4) Andrew Preusser JR
18 Kalani High School 3:36.90 2
1) Zachary Salas JR 2) Tyler Martinez 10
3) Kaizen Matsuda 11 4) Justin Berry SR
19 Mililani High School 3:37.17 4
1) Ian Tamane 11 2) Noah Holcomb JR
3) Luis Garcia FR 4) Rafal Soberman SR
20 Maryknoll School 3:37.76 1
1) Ryan Inagaki SR 2) Karter Wong FR
3) Nataniel Moreau SR 4) Micah Char JR
21 Kea'au 3:39.38 2
1) Julian Perreira 11 2) Isaac Juan 10
3) Jake Cambia 12 4) Isaiah Akana JR
22 Kalaheo High School 3:39.97 3
1) Whittaker Wallace 10 2) Isaiah Thompson 12
3) Thatcher Fernandez 10 4) Coleman (Kea) Ahakuelo JR
23 Kamehameha Maui 3:40.53 3
1) Daniel Kapua 12 2) Lanakila Kowalski 11
3) Spencer Keanini 12 4) Zachary Genobia 9
24 Kapaa High School 3:40.71 4
1) Jai Alapai JR 2) Zion Williams SO
3) Kahanu Davis SO 4) Kellen O'Rourke FR
25 Island School Voyagers 3:41.00 3
1) Kyle Leibow SR 2) Matthew Vickers SO
3) Ian Penner SR 4) Joshua Graves SO
26 Mid Pacific 3:41.02 2
1) Kualiiokalani Park SR 2) Kalen Rita JR
3) Kellen Tanaka SO 4) Joel Itomura SR
27 Kauai Boys 3:41.06 4
1) Whitney Lugo JR 2) Keegan Bukoski SR
3) Shane Takeuchi SR 4) Dutch Fairbanks SR
28 King Kekaulike 3:42.06 4
1) Nicholas Stevenson SR 2) Josh Tanicala
3) William Yudis FR 4) Kanai O'Connor
29 Hilo 3:42.10 4
1) Skyler Chong SR 2) Urban Halpern SO
3) Kapana Kanaekane FR 4) Kovee Rivera SR
30 Kihei Charter 3:46.82 3
1) Zack Chmeleck 10 2) Alexander Lawson 9
3) Shane Behn 10 4) Elisha Cullins 12
Event 1 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Alama Uluave SR Punahou School 166-11 10
2 Kalawai'a Pescaia SR KSKV 162-07 8
3 Ahofitu Maka SR Punahou School 160-07 6
4 Apakasi Felemi JR Lahainaluna 155-02 4
5 Kennedy Freeman JR Punahou School 148-06 2
6 Josh White SR Saint Louis 145-11 1
7 Braxton Victor SR Leilehua 145-03
8 Micah Au-Haupu SR Kamehameha Maui 132-07
9 Treau Tupuola SR Aiea High School 132-02
10 Ferenise Lualemana SR Aiea High School 126-07
-- Koa Evalu-Robinson SR Lahainaluna FOUL
Flight 2
1 Israel Sagapolutele SR Damien 145-08
2 Loni Bloomfield SR Hilo 130-08
3 Grayson Cosier SR Kamehameha Hawaii 128-11
4 Hunter Copp JR Campbell 128-01
5 Abel Pacatang JR Waiakea 124-11
6 Elijah Aken-Matthewson JR Waianae High School 120-03
7 Charles Mortensen SR Kamehameha Hawaii 118-03
8 Jonathan Dalmacio JR Damien 110-05
-- Siaosi Taumua JR Farrington FOUL
-- Kamanao Gilliland SO KSKV FOUL
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Alama Uluave SR Punahou School 166-11 10
2 Kalawai'a Pescaia SR KSKV 162-07 8
3 Ahofitu Maka SR Punahou School 160-07 6
4 Apakasi Felemi JR Lahainaluna 155-02 4
5 Kennedy Freeman JR Punahou School 148-06 2
6 Josh White SR Saint Louis 145-11 1
7 Israel Sagapolutele SR Damien 145-08
8 Braxton Victor SR Leilehua 145-03
9 Micah Au-Haupu SR Kamehameha Maui 132-07
10 Treau Tupuola SR Aiea High School 132-02
11 Loni Bloomfield SR Hilo 130-08
12 Grayson Cosier SR Kamehameha Hawaii 128-11
13 Hunter Copp JR Campbell 128-01
14 Ferenise Lualemana SR Aiea High School 126-07
15 Abel Pacatang JR Waiakea 124-11
16 Elijah Aken-Matthewson JR Waianae High School 120-03
17 Charles Mortensen SR Kamehameha Hawaii 118-03
18 Jonathan Dalmacio JR Damien 110-05
-- Koa Evalu-Robinson SR Lahainaluna FOUL
-- Siaosi Taumua JR Farrington FOUL
-- Kamanao Gilliland SO KSKV FOUL
Event 3 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Leslie Mamai-Lagafuaina SR Aiea High School 42-08.50 10
2 Zada Tagovailoa SO Damien 37-04.75 8
3 Tioleaoauli Posiulai SR ULS 36-09.25 6
4 Mele Vaka SR Hilo 36-04.25 4
5 Taysia Pimemtel SR Seabury Hall 36-03.50 2
6 Gafaolaufi Ale SR Aiea High School J35-09.50
7 Sina Uluave JR Punahou School 34-09.50
8 Kayleen Funaki SR Hilo 33-00.00
9 Alexzandra Lancaster-Ban SR Waianae High School 32-07.50
Flight 2
1 Jordan Zarate SR Hawaii Prep Academy 35-09.50 1
2 Taegan Keep SR Kauai Girls 35-06.25
3 Mackenzie Leong SR KSKV 34-08.00
4 Leona Toledo SO Hilo 34-00.25
5 Leuasamaimauga Alo-Willi SR Kailua High School 34-00.00
6 Taylor-James Sullivan SR Kamehameha Hawaii 33-08.00
7 Nata Suguturaga JR Punahou School 33-07.25
8 Julia Hufanga SO Leilehua 33-05.00
9 Nora Suguturaga JR Punahou School 33-01.75
10 Saje Pedroza-Kanemitsu SR Kamehameha Maui 32-07.25
Flight 3
1 Taeya Blakeney SO Kaiser High School 34-03.50
2 Kehau Gilliland SR Maryknoll School 33-09.00
3 MarQee Maunakea SR KSKV 32-02.25
4 Anastasia Tuifua S0 Kealakehe 31-11.00
5 Angelica Moli JR Aiea High School 31-01.75
6 Leila Reilly JR Mililani 30-07.50
7 Leiohu Chun SO Waimea High School 29-06.25
8 Jocelyn Saribay S0 Waipahu High School 29-00.50
9 Gheymee Perreira SO Waimea High School 28-06.50
10 Hera Salmeron SR Kamehameha Hawaii 28-05.00
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Leslie Mamai-Lagafuaina SR Aiea High School 42-08.50 10
2 Zada Tagovailoa SO Damien 37-04.75 8
3 Tioleaoauli Posiulai SR ULS 36-09.25 6
4 Mele Vaka SR Hilo 36-04.25 4
5 Taysia Pimemtel SR Seabury Hall 36-03.50 2
6 Jordan Zarate SR Hawaii Prep Academy 35-09.50 1
7 Gafaolaufi Ale SR Aiea High School J35-09.50
8 Taegan Keep SR Kauai Girls 35-06.25
9 Sina Uluave JR Punahou School 34-09.50
10 Mackenzie Leong SR KSKV 34-08.00
11 Taeya Blakeney SO Kaiser High School 34-03.50
12 Leona Toledo SO Hilo 34-00.25
13 Leuasamaimauga Alo-Willi SR Kailua High School 34-00.00
14 Kehau Gilliland SR Maryknoll School 33-09.00
15 Taylor-James Sullivan SR Kamehameha Hawaii 33-08.00
16 Nata Suguturaga JR Punahou School 33-07.25
17 Julia Hufanga SO Leilehua 33-05.00
18 Nora Suguturaga JR Punahou School 33-01.75
19 Kayleen Funaki SR Hilo 33-00.00
20 Alexzandra Lancaster-Ban SR Waianae High School 32-07.50
21 Saje Pedroza-Kanemitsu SR Kamehameha Maui 32-07.25
22 MarQee Maunakea SR KSKV 32-02.25
23 Anastasia Tuifua S0 Kealakehe 31-11.00
24 Angelica Moli JR Aiea High School 31-01.75
25 Leila Reilly JR Mililani 30-07.50
26 Leiohu Chun SO Waimea High School 29-06.25
27 Jocelyn Saribay S0 Waipahu High School 29-00.50
28 Gheymee Perreira SO Waimea High School 28-06.50
29 Hera Salmeron SR Kamehameha Hawaii 28-05.00
Event 6 Girls Long Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Flight 1
1 Arianna Lovell SR KSKV 16-02.50 NWI
2 Taylor Venenciano JR Iolani School 15-11.50 NWI
3 Chadelle Gregory JR KSKV 15-09.50 NWI
4 Jocelyn Chen SR Sacred Hearts 15-02.50 NWI
5 Jenna Plan JR Farrington 15-02.00 NWI
5 Torrie Hasegawa SR Kauai Girls 15-02.00 NWI
7 Maile Doughery JR Seabury Hall 14-11.00 NWI
7 Erica Pilotin SR Seabury Hall 14-11.00 NWI
9 Jenna Maruyama SR Iolani School 14-10.00 NWI
10 Kennadi James FR Leilehua 14-03.50 NWI
11 Caneel Corpuz SO Hilo 14-03.00 NWI
11 Sophia Horovitz SO Seabury Hall 14-03.00 NWI
13 Lila Braff FR Punahou School 14-02.50 NWI
-- Stevie Marvin JR Punahou School FOUL
Flight 2
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 17-05.75 NWI 10
2 Kimberly Owens SO Leilehua 17-00.50 NWI 8
3 Azure Chung JR Kalani High School 16-09.00 NWI 6
4 Sela Panuve JR Baldwin 16-07.50 NWI 4
5 Kiana Over JR Kamehameha Maui 16-07.00 NWI 2
6 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 16-04.50 NWI 1
7 Gemma Palleschi JR Hawaii Prep Academy 16-03.00 NWI
8 Keely Logan JR Kamehameha Maui 15-10.00 NWI
9 Sheree Tam JR Kalani High School 15-08.00 NWI
10 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 15-03.00 NWI
11 Elizabeth Ofa JR Nanakuli 15-00.00 NWI
12 Waileia Edwards SO Kauai Girls 14-11.25 NWI
13 Nanea Estrella SO Lahainaluna 14-00.25 NWI
-- Alyssa Leong SO Kaiser High School ND NWI
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 17-05.75 NWI 10
2 Kimberly Owens SO Leilehua 17-00.50 NWI 8
3 Azure Chung JR Kalani High School 16-09.00 NWI 6
4 Sela Panuve JR Baldwin 16-07.50 NWI 4
5 Kiana Over JR Kamehameha Maui 16-07.00 NWI 2
6 Sascia Campos--Ewaliko SR Baldwin 16-04.50 NWI 1
7 Gemma Palleschi JR Hawaii Prep Academy 16-03.00 NWI
8 Arianna Lovell SR KSKV 16-02.50 NWI
9 Taylor Venenciano JR Iolani School 15-11.50 NWI
10 Keely Logan JR Kamehameha Maui 15-10.00 NWI
11 Chadelle Gregory JR KSKV 15-09.50 NWI
12 Sheree Tam JR Kalani High School 15-08.00 NWI
13 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 15-03.00 NWI
14 Jocelyn Chen SR Sacred Hearts 15-02.50 NWI
15 Torrie Hasegawa SR Kauai Girls 15-02.00 NWI
15 Jenna Plan JR Farrington 15-02.00 NWI
17 Elizabeth Ofa JR Nanakuli 15-00.00 NWI
18 Waileia Edwards SO Kauai Girls 14-11.25 NWI
19 Erica Pilotin SR Seabury Hall 14-11.00 NWI
19 Maile Doughery JR Seabury Hall 14-11.00 NWI
21 Jenna Maruyama SR Iolani School 14-10.00 NWI
22 Kennadi James FR Leilehua 14-03.50 NWI
23 Sophia Horovitz SO Seabury Hall 14-03.00 NWI
23 Caneel Corpuz SO Hilo 14-03.00 NWI
25 Lila Braff FR Punahou School 14-02.50 NWI
26 Nanea Estrella SO Lahainaluna 14-00.25 NWI
-- Alyssa Leong SO Kaiser High School ND NWI
-- Stevie Marvin JR Punahou School FOUL
Event 7 Boys Triple Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Flight 1
1 Isaiah Harris SR Waipahu High School 46-04.00 NWI 10
2 Jevon Flippin SR Hawaii Prep Academy 46-02.00 NWI 8
3 Kamoi Latu FR Saint Louis 44-08.75 NWI 6
4 J'Drien Jones JR Radford High School 44-01.00 NWI 4
5 Kovee Rivera SR Hilo 43-05.50 NWI 2
6 Micah Williams JR Punahou School 42-06.00 NWI
7 Nicholas Allen JR Punahou School 42-05.25 NWI
8 Korvin Feagins JR Saint Louis 41-06.00 NWI
9 James McGary JR Leilehua 40-10.25 NWI
10 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 40-07.00 NWI
11 Zion Williams SO Kapaa High School 39-10.50 NWI
Flight 2
1 Tai Atkins JR Kamehameha Hawaii 42-07.00 NWI 1
2 Bishop Wickes JR Baldwin 42-01.25 NWI
3 August Perriera JR Kapolei High School 42-00.00 NWI
4 Alexander Thompson JR Punahou School 41-08.00 NWI
5 Micah Akiu JR KSKV 41-07.00 NWI
6 Macky Coleman SR KSKV 40-10.00 NWI
7 Christian Reinhardt JR Baldwin 40-09.00 NWI
8 Trevor Kukahiko JR Kapolei High School 40-04.50 NWI
9 Matt Watkins SR Saint Louis 39-04.00 NWI
10 Hieu Huynh SR McKinley 36-05.00 NWI
Flight 3
1 Brock Barr SR KSKV 41-01.75 NWI
2 Keoki Davis SR Waianae High School 40-06.00 NWI
3 Nathaniel Cremer JR Baldwin 40-02.50 NWI
4 AJ Ulufale SR Assets School 40-00.75 NWI
5 Cody Alvaro-Thomas SR Waiakea 39-10.50 NWI
6 Keanu Young SR Hawaii Prep Academy 39-09.00 NWI
7 Kesean James JR Leilehua 39-07.00 NWI
8 Junah Corpuz SR Kauai Boys 38-02.00 NWI
9 Thibaut Dabrowski SO Konawaena 37-06.50 NWI
-- Jaylen Williams SR Radford High School FOUL
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Isaiah Harris SR Waipahu High School 46-04.00 NWI 10
2 Jevon Flippin SR Hawaii Prep Academy 46-02.00 NWI 8
3 Kamoi Latu FR Saint Louis 44-08.75 NWI 6
4 J'Drien Jones JR Radford High School 44-01.00 NWI 4
5 Kovee Rivera SR Hilo 43-05.50 NWI 2
6 Tai Atkins JR Kamehameha Hawaii 42-07.00 NWI 1
7 Micah Williams JR Punahou School 42-06.00 NWI
8 Nicholas Allen JR Punahou School 42-05.25 NWI
9 Bishop Wickes JR Baldwin 42-01.25 NWI
10 August Perriera JR Kapolei High School 42-00.00 NWI
11 Alexander Thompson JR Punahou School 41-08.00 NWI
12 Micah Akiu JR KSKV 41-07.00 NWI
13 Korvin Feagins JR Saint Louis 41-06.00 NWI
14 Brock Barr SR KSKV 41-01.75 NWI
15 James McGary JR Leilehua 40-10.25 NWI
16 Macky Coleman SR KSKV 40-10.00 NWI
17 Christian Reinhardt JR Baldwin 40-09.00 NWI
18 Antrone Cliff JR Kaimuki High School 40-07.00 NWI
19 Keoki Davis SR Waianae High School 40-06.00 NWI
20 Trevor Kukahiko JR Kapolei High School 40-04.50 NWI
21 Nathaniel Cremer JR Baldwin 40-02.50 NWI
22 AJ Ulufale SR Assets School 40-00.75 NWI
23 Cody Alvaro-Thomas SR Waiakea 39-10.50 NWI
23 Zion Williams SO Kapaa High School 39-10.50 NWI
25 Keanu Young SR Hawaii Prep Academy 39-09.00 NWI
26 Kesean James JR Leilehua 39-07.00 NWI
27 Matt Watkins SR Saint Louis 39-04.00 NWI
28 Junah Corpuz SR Kauai Boys 38-02.00 NWI
29 Thibaut Dabrowski SO Konawaena 37-06.50 NWI
30 Hieu Huynh SR McKinley 36-05.00 NWI
-- Jaylen Williams SR Radford High School FOUL
Event 10 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Shawn Silva SR Baldwin 6-04.00 10
2 Korvin Feagins JR Saint Louis J6-04.00 8
3 Easton Phillips SR Kapolei High School J6-04.00 6
4 Luke Stevens JR Kaiser High School 6-02.00 4
5 Hugh Donlon JR Mid Pacific J6-02.00 2
6 J'Drien Jones JR Radford High School 6-00.00 1
7 Theopholis O'Neal SR Pearl City J6-00.00
8 Henry Nixon SR Campbell 5-10.00
8 Isaiah Tanner SR Lahainaluna 5-10.00
10 Cameron Yahata JR Castle High School J5-10.00
10 Mark Tabalbag SR Kauai Boys J5-10.00
12 Chase Houghtailing SR Maryknoll School J5-10.00
-- Kawika Clemente FR KSKV NH
-- Matt Watkins SR Saint Louis NH
-- Joshua Romero SR Baldwin NH
-- Aaron Hirahara JR Punahou School NH
-- Dean Connors FR Hawaii Prep Academy NH
-- William Kamaka SR Waimea High School NH
Event 11 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Tianna Powell SO Baldwin 12-00.00 10
2 Kira Watanabe SR Punahou School 11-06.00 8
3 Jaelyn Domingo SR KSKV 10-06.00 6
4 Mariah Higashi SR Waiakea J10-06.00 4
5 Juliette Lum SR Kaiser High School J10-06.00 2
6 Elena Yuen SO Punahou School 10-00.00 1
7 Teija Tuitele FR Kamehameha Maui J10-00.00
7 Brandi Burnett JR KSKV J10-00.00
9 Alexis Asato FR Baldwin 9-06.00
9 Jasmine Lewis JR Waiakea 9-06.00
9 Taryn Yogi JR Iolani School 9-06.00
9 Joelle Cantiberos SR KSKV 9-06.00
13 Aaliyah Kahaloa-Young SR Waiakea 9-00.00
13 Sophia Jao SR Punahou School 9-00.00
15 Lily Gavagan SR Kamehameha Maui 8-06.00
15 Cassidy Hollenbeck SO Kaiser High School 8-06.00
15 Julia Perry SR Hawaii Prep Academy 8-06.00
18 Stephanie Matsuda JR Roosevelt 8-00.00
18 Sofia Salvatierra SO Kamehameha Maui 8-00.00
-- Madalein Miller JR Castle High School NH
-- Srey Nich Kong SO Mililani NH
-- Tehya Caceres SO Kamehameha Hawaii NH
Event 13 Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Madison Moku SR HBA 15.08 NWI 10
2 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 15.28 NWI 8
3 Lexi Lowery JR Punahou School 16.08 NWI 6
4 Leilani Leopard JR Campbell 16.28 NWI 4
5 Nikki Shimao SO Iolani School 16.30 NWI 2
6 Grace Blanchette JR Punahou School 16.54 NWI 1
7 Cameron Woods SR Kalani High School 16.88 NWI
8 Ameera Waterford SO Seabury Hall 17.12 NWI
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Rey Cadiz JR Baldwin 14.53 NWI 10
2 Tyler Udarbe JR Iolani School 15.03 NWI 8
3 Lucas Milne SR Punahou School 15.40 NWI 6
4 Dylan Forbes SR Hilo 15.59 NWI 4
5 James McGary JR Leilehua 15.65 NWI 2
6 Payton Mulleitner SR KSKV 15.78 NWI 1
7 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 15.83 NWI
8 Tanner Moku SO KSKV 16.21 NWI
Event 15 Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 12.52 NWI 10
2 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 12.57 NWI 8
3 Kealoha Scullion SR Punahou School 12.58 NWI 6
4 Amy Warrington JR Mid Pacific 12.71 NWI 4
5 Harley Frye SR Leilehua 12.86 NWI 2
6 Mackenzie Reed JR Mililani 12.91 NWI 1
7 Isabella Dillon FR King Kekaulike 12.99 NWI
8 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 13.26 NWI
Event 16 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 10.85 NWI 10
2 Jacob Schmidt SR Leilehua 10.90 NWI 8
3 Roman Wilson SO Saint Louis 11.02 NWI 6
4 Korvin Feagins JR Saint Louis 11.10 NWI 4
5 Riley Patterson JR Hilo 11.14 NWI 2
6 Vincent Terrell SO Punahou School 11.15 NWI 1
7 Keanu Wallace FR Saint Louis 11.31 NWI
8 Austin Ewing SR Konawaena 11.44 NWI
Event 17 Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Veronica Winham SR Seabury Hall 4:50.27 10
2 Maiya Fujiwara JR Punahou School 4:50.30 8
3 Chloe Gangnath JR Seabury Hall 4:50.43 6
4 Kayla Almeida SO Punahou School 4:51.37 4
5 Aya Margraf SO Iolani School 4:53.87 2
6 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 4:54.57 1
7 Mia Schiel SR Punahou School 4:56.04
8 Sophia Cash JR Honoka'a 5:03.06
9 Mari Monico FR HBA 5:10.16
10 Carly Dailey SR Moanalua 5:14.99
11 Aja Greene SR Kahuku High School 5:15.45
-- Leann Hamilton SO Kealakehe DNF
Event 18 Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Jason Wang SR Iolani School 4:08.04 10
2 Hudson Lockette SR Castle High School 4:08.30 8
3 Colby Otero SR Kalaheo High School 4:11.50 6
4 Narayana Schneider SO McKinley 4:12.71 4
5 Nicholas Arima SR Iolani School 4:14.11 2
6 Noah Roberts SR Campbell 4:14.15 1
7 Garret Smith SO Kapaa High School 4:16.55
8 Riley Lathrop SR Punahou School 4:19.55
9 Timothy Schiller SR Mililani 4:21.42
10 William Ho FR KSKV 4:23.62
11 Chai Capili JR Waialua High School 4:25.32
12 Damon Wakefield So Maui Prepara 4:26.58
Event 33 Mixed 4x100 Meter Relay Unified
===============================================================
School Finals
===============================================================
Finals
1 Maui High Unified 50.61
2 Pahoa High Unified 52.92
3 Hilo High Unified 'B' x53.14
4 Hilo High Unified 53.17
5 Pahoa High Unified 'B' x56.88
6 Maui High Unified 'B' x58.26
Event 19 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Punahou School 48.76 10
1) Stevie Marvin JR 2) Alia Yamafuji SR
3) Kayie Klausing 4) Kealoha Scullion SR
2 Leilehua High School 49.80 8
3 Mililani High School 49.81 6
4 Kalani High School 50.56 4
5 Iolani School 50.99 2
6 Kauai Girls 51.02 1
7 Kamehameha Hawaii 51.05
8 King Kekaulike 51.35
Event 20 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Punahou School 42.18 10
1) Tanner Ono SR 2) Vincent Terrell SO
3) Justin Pu'u-Robinson JR 4) Andrei Iosivas SR
2 Baldwin 42.87 8
3 Saint Louis Jv/Varsity 43.08 6
4 Konawaena 43.49 4
5 Kealakehe 43.52 2
6 Leilehua High School 43.53 1
7 Mililani High School 43.77
8 Castle High School 43.94
Event 21 Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Kaila Ronquilio SO Punahou School 57.06 10
2 Allie Little FR Punahou School 58.67 8
3 Ryanne Navarro JR Mililani 59.29 6
4 Chenoa Frederick SO Kamehameha Hawaii 59.45 4
5 Jordan Schmidt SO Leilehua 59.52 2
6 Hannah Schmidt FR Leilehua 1:00.35 1
7 Phoenix Dawn Miranda FR Aiea High School 1:00.58
8 Mahina Kaomea FR KSKV 1:01.66
Event 22 Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Aaron Rivas SR Kaiser High School 49.09 10
2 Trenton Wailehua SO Saint Louis 49.30 8
3 Hauoli Akau SR Konawaena 49.41 6
4 Cooper Tirado SR Kapolei High School 49.59 4
5 Keola Sanchez SO KSKV 50.48 2
6 David Tamura SR Punahou School 51.24 1
7 Franklin Scott SO Radford High School 51.59
8 Zack Lietzke SR Punahou School 51.90
Event 23 Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Madison Moku SR HBA 44.71 10
2 Nikki Shimao SO Iolani School 45.57 8
3 Leilani Leopard JR Campbell 46.90 6
4 Saydee Aganus SR Kamehameha Hawaii 47.37 4
5 Mya Fuller SR Iolani School 47.62 2
6 Kahiau Among SO Iolani School 48.13 1
7 Melody Lum FR Punahou School 48.30
8 Hannah Hollenbeck SR Kaiser High School 48.34
Event 24 Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Rey Cadiz JR Baldwin 38.90 10
2 Lucas Milne SR Punahou School 38.98 8
3 Henry Nixon SR Campbell 39.82 6
4 Michael Edwards JR Radford High School 40.17 4
5 Payton Mulleitner SR KSKV 40.25 2
6 Chris Paige FR Punahou School 40.68 1
7 Justyce Kahunahana-Simms SR Kealakehe 41.30
-- Bishop Wickes JR Baldwin DQ Hurdle Infraction
Event 25 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Veronica Winham SR SEA 2:20.30 10
2 Chloe Gangnath JR SEA 2:20.48 8
3 Maiya Fujiwara JR Punahou 2:20.51 6
4 Kayla Almeida SO Punahou 2:22.41 4
5 Leann Hamilton SO Kealakehe 2:22.79 2
6 Karla Angulo SR Radford 2:25.92 1
7 Anna Fujisaki SO Punahou 2:27.16
8 Mahealani Deenik SO KSKV 2:29.62
Event 26 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Josiah Vallez SR Konawaena 1:58.42 10
2 Austin Fortiner SR Campbell 2:01.18 8
3 Samuel Wren JR Kapolei High School 2:01.20 6
4 Sydney Mizukami JR Kaiser High School 2:01.56 4
5 Hudson Lockette SR Castle High School 2:02.12 2
6 Ryan Nakagawa SR Punahou School 2:02.45 1
7 Damien Stack SR Kamehameha Hawaii 2:03.84
8 Joshua Graves SO Voyagers 2:04.24
Event 27 Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Alyssa Mae Antolin JR Maui High School 25.01 NWI 10
2 Amy Warrington JR Mid Pacific 25.35 NWI 8
3 Kealoha Scullion SR Punahou School 25.50 NWI 6
4 Kaila Ronquilio SO Punahou School 25.55 NWI 4
5 Mackenzie Reed JR Mililani 25.80 NWI 2
6 Alia Yamafuji SR Punahou School 26.35 NWI 1
7 Angelina Gonzalez SO Roosevelt 26.48 NWI
Event 28 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Andrei Iosivas SR Punahou School 21.67 NWI 10
2 Jacob Schmidt SR Leilehua 21.78 NWI 8
3 Riley Patterson JR Hilo 22.37 NWI 6
4 Vincent Terrell SO Punahou School 22.50 NWI 4
5 Isaiah Trice SO Mililani 22.75 NWI 2
6 Darrian Cremer SR Baldwin 22.91 NWI 1
7 Avery Curet SR Iolani School 23.63 NWI
8 Austin Ewing SR Konawaena 24.68 NWI
Event 29 Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Veronica Winham SR Seabury Hall 10:49.27 10
2 Aya Margraf SO Iolani School 10:50.83 8
3 Darby Mulligan SR Seabury Hall 10:52.75 6
4 Kacie Kwan SO HBA 10:55.83 4
5 Kallalei Ryden SO Seabury Hall 10:59.65 2
6 Gianna Sbarbaro JR Le Jardin Academy 11:01.96 1
7 Johanna Seng FR HBA 11:04.04
8 Sophia Cash JR Honoka'a 11:05.83
9 Georgi Brady JR Punahou School 11:06.22
10 Jordan Jones SR SAP 11:12.45
11 Mari Monico FR HBA 11:14.53
12 Megumi Takushi SR Pearl City 11:20.14
13 Jamie Tanaka SR Iolani School 11:20.46
14 Dallas Inouye SO Moanalua 11:20.54
15 D'Elle Martin SO Roosevelt 11:24.94
16 Maya Mastick SO Punahou School 11:28.72
17 Leann Hamilton SO Kealakehe 11:35.67
18 Kristina (Tessa) Domingo FR Maryknoll School 11:38.35
19 Catlin Kawaiaea SR Nanakuli 11:41.82
20 Leilani Tandy JR Iolani School 11:45.97
21 Brooklyn Allen SR Moanalua 11:48.53
22 Claire Cutler SR Punahou School 11:49.18
Event 30 Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Colby Otero SR Kalaheo High School 8:57.38 10
2 Jason Wang SR Iolani School 9:07.31 8
3 Adam Harder SO Hanalani 9:08.43 6
4 Alec Ankrum FR Kealakehe 9:20.94 4
5 Narayana Schneider SO McKinley 9:22.55 2
6 Noah Roberts SR Campbell 9:22.78 1
7 Nicholas Arima SR Iolani School 9:23.41
8 Timothy Schiller SR Mililani 9:25.26
9 Aaron Shiinoki SR Punahou School 9:26.41
10 Justin Berry SR Kalani High School 9:30.26
11 Logan Finley FR Campbell 9:32.21
12 Garret Smith SO Kapaa High School 9:32.83
13 Benjamin Hodge FR Hanalani 9:32.85
14 Eden Mackinnon SR King Kekaulike 9:36.78
15 Connor Kong FR Maui High School 9:36.98
16 Adam Hakola SO Maui High School 9:37.80
17 Carlos Orona-Frias SO Leilehua 9:38.74
18 Hudson Lockette SR Castle High School 9:38.80
19 Reimon Wada JR Roosevelt 9:40.53
20 William Ho FR KSKV 9:41.07
21 Parker Mooney JR Punahou School 9:41.18
22 Steven Chung JR Hilo 9:42.31
23 Joshua Lerner FR Iolani School 9:43.88
24 Aziah Schaal JR Saint Louis 9:46.69
25 Marcus Tsuruda SR Maryknoll School 9:49.27
26 Marshall Brenha SR Kea'au 9:50.40
27 Ansel Newman FR King Kekaulike 10:43.98
Event 34 Mixed 4x400 Meter Relay Unified
================================================================
School Finals
================================================================
Finals
1 Maui High Unified 4:15.77
1) Jeremy Abut 2) Edwin Hayman
3) Gavin Gilo 4) Waiohinu Cuello
2 Hilo High Unified 4:22.68
1) Arnold Kahaunaele 2) Julian Nelson-Langaker
3) Kaleo Apao 4) Logan Rasay Kaili
3 Pahoa High Unified 4:32.74
1) Matthew Ortega 2) Kalavite Afu
3) Elias Krofmacher 4) William Velez
4 Hilo High Unified 'B' x4:38.24
1) Elijah Apao 2) James Fonseca
3) Kona Hinojosa 4) Darien-Lee Ducusin-Wong
5 Pahoa High Unified 'B' x4:46.23
1) Matthew Meyers 2) Robert Wong
3) Duke Palma 4) Kendrick Mederios
6 Maui High Unified 'B' x5:06.00
1) Britney Bautista 2) Ana Fernandez
3) Jeffrey Fernandez 4) Robert Russel
Event 31 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Mililani High School 3:58.71 10
2 Punahou School 3:58.71 8
3 Seabury Hall 4:07.52 6
4 Castle High School 4:09.57 4
5 Kauai Girls 4:10.73 2
6 Kaiser High School 4:12.76 1
7 Kamehameha Schools Kapalama 4:14.49
8 Leilehua High School 4:16.20
Event 32 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Punahou School 3:19.74 10
1) David Tamura SR 2) Justin Pu'u-Robinson JR
3) Micah Williams JR 4) Andrei Iosivas SR
2 Konawaena 3:20.85 8
3 Radford High School 3:24.43 4
4 Kealakehe 3:27.10 6
5 Leilehua High School 3:28.18 2
6 Pearl City High School 3:28.33 1
7 Kapolei High School 3:28.55
8 Iolani School 3:30.10
Licensed To: Punahou High School Hy-Tek's MEET MANAGER 8:28 PM 5/12/2018
HHSAA State Track and Field Championships - 5/11/2018 to 5/12/2018
Sponsored by Island Movers
Kamehameha Schools - Kapalama Campus
Team Rankings - Through Event 32
======================================================================================
Female Team Scores
======================================================================================
Place School Points
1 Punahou School PUN 92
2 Seabury Hall SEA 61
3 Kamehameha Hawaii KAHA 46
4 Iolani School IOL 42
5 Mililani High School MILI 25
6 Hawaii Baptist Academy HBA 24
7 Leilehua High School LEIL 21
8 Maui High School MAUI 18
9 Baldwin BALD 17
10 Kalani High School KALN 16
10 Aiea High School AIEA 16
10 Hilo HILO 16
13 Kauai Girls KG 14
14 Kamehameha Maui KSM 12
14 Mid Pacific MPI 12
16 Kamehameha Schools Kapalama KSKV 10
16 Campbell High School CAMP 10
18 Damien Memorial School DAME 8
19 Radford High School RAD 7
20 University Laboratory School ULS 6
21 Hawaii Prep Academy HAPR 5
22 Castle High School CAST 4
22 Waiakea WAIA 4
24 Kaiser High School KAIS 3
25 King Kekaulike KKHS 2
25 Kealakehe KEAL 2
25 Molokai High School MOL 2
28 Le Jardin Academy LJA 1
Total 96.00
======================================================================================
Male Team Scores
======================================================================================
Place School Points
1 Punahou School PUN 114
2 Baldwin BALD 50
3 Saint Louis Jv/Varsity STLHS 44
4 Konawaena KONA 28
4 Iolani School IOL 28
6 Kamehameha Schools Kapalama KSKV 27
7 Leilehua High School LEIL 21
8 Kaiser High School KAIS 18
8 Kealakehe KEAL 18
10 Kapolei High School KAPO 16
10 Campbell High School CAMP 16
10 Kalaheo High School KALH 16
13 Hilo HILO 14
14 Radford High School RAD 13
15 Waipahu High School WAIP 10
15 Kamehameha Maui KSM 10
15 Castle High School CAST 10
18 Hawaii Prep Academy HAPR 8
18 Kapaa High School KAP 8
20 Hanalani HAN 6
20 McKinley High School MCK 6
22 Lahainaluna LAHA 4
23 Farrington High School FARR 2
23 Mililani High School MILI 2
23 Waiakea WAIA 2
23 Mid Pacific MPI 2
27 Pearl City High School PCHS 1
27 Kamehameha Hawaii KAHA 1
27 Waianae High School WAIN 1
Total 496.00
Like·Comment·Share·E-mail·69452 views
History for Hawaii HHSAA Outdoor State Championships
Show 11 more
Hashtags#hawaii-state-meet #sportshigh #hawaii-preparatory #state-meet
|